MISC 2.0 - 29327
Foto: Publicitātes foto
8. martā Rīgā konferenču centrā "ATTA centrs" notiks Eiropas Paralimpiskās komitejas ārkārtas Ģenerālā Asambleja, uz kuru ieradušies dalībnieki no 35 Eiropas Paralimpiskās komitejas dalībvalstīm. No viņu lemtā atkarīga Eiropas valstu rīcība saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistu plānoto dalību Parīzē notiekošajās Vasaras Paralimpiskajās spēlēs, ko pēc pašreizējā pieļauj Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) lēmums.

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir viena no iniciatorēm ārkārtas Ģenerālās Asamblejas norisei, un, ja tās nostāja ir, lai Krievijas un Baltkrievijas sportistiem dalība Paralimpiskajās spēlēs Parīzē tiktu liegta, Eiropas paralimpiskajām komitejām ir vēl vairāki priekšlikumi, kā rīkoties dažādos scenārijos. Pirmo reizi notiekošajā Eiropas Paralimpiskās komitejas ārkārtas Ģenerālajā Asamblejā paredzēts arī vienoties, ko nozīmē neitrāla sportista statuss, kā arī noteikt kritērijus šādiem sportistiem.

"Latvijas Paralimpiskā komiteja bija viena no pirmajām paraorganizācijām, kas asi un skaļi, starptautiski iebilda pret agresorvalstu sportistu dalību Parīzē notiekošajās Vasaras Paralimpiskajās spēlēs. Mēs saredzam, ka šobrīd notiek centieni caur sportu attaisnot kara noziegumus, un kaimiņvalstī sports un politika nekad nav bijis šķirts. Sports ir bijis viens no veidiem, kā agresorvalstis īsteno un popularizē savu politiku. Atbalstu Latvijas stingro nostāju un ceru, ka arī pārējo 34 Eiropas valstu pārstāvji sadzirdēs un pieņems pareizu lēmumu. Kas ir neitrāls sportists? Vai mainot kreklu krāsas mainās piederība, dzīves uztvere un pārliecība? Stāsts nav par krekliem, bet sirdsapziņām. Ceru, ka visi spēj saprast – Krievijas un Baltkrievijas sportistiem dalība Paralimpiskajās spēlēs Parīzē ir jāliedz," saka izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!