Kā vēstīts, trešdien laikraksti "The Guardian" un "Le Monde" pēc kopīgi veiktas izmeklēšanas atklāja, ka "Sky" komandas riteņbraucējam Frūmam pēc uzvaras "Vuelta a Espana" velobraucienā organismā konstatēta palielināta astmas medikamenta salbutamola klātbūtne.
Uzreiz pēc tam Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) vēstīja, ka brita organismā aizliegtā viela bijusi divreiz vairāk par atļauto. UCI no Frūma pieprasījusi paskaidrojumu, taču nav diskvalificējusi viņu.
"Saprotu, ka daudziem tas ir liels šoks. Tomēr neesmu pārkāpis nevienu noteikumu," trešdien intervijā raidsabiedrībai BBC teica Frūms.
Riteņbraucēji salbutamolu var lietot ar Terapeitiskās lietošanas atļauju (TUE), taču ierobežotā daudzumā.
"Desmit gadus esmu bijis profesionāls riteņbraucējs un tajā pat laikā cīnījies ar astmas simptomiem. Zinu noteikumus, zinu ierobežojumus, bet nekad tos neesmu pārkāpis. Esmu zinošs, kā un cik daudz jālieto inhalators. Esmu devis UCI visu nepieciešamo informāciju," stāstīja Frūms.
Viņš saprot daudzu cilvēku attieksmi, jo īpaši ņemot vērā riteņbraukšanas tēlu, kas daudz cietis no dopinga skandāliem.
"Tas nav labs pārbaudījums. Riteņbraukšanai ir ļoti tumša pagātne, un savas karjeras laikā esmu darījis visu, lai parādītu, ka šis sporta veids ir mainījies," uzsvēra Frūms.
Tāpat arī intervijā kanālam "Sky Sports", kas ir Frūma pārstāvētās komandas sponsoru "Sky" paspārnē, brits atzīmēja, ka nav pārkāpis kādas robežas.
"Ceru, ka šī procesa beigās tas visiem būs skaidrs un mani attaisnos. Nevaru prognozēt, ko daudzi domās pēc šīs lietas," secināja Frūms.
Frūmam "Vuelta a Espana" laikā esot pastiprinājušies astmas simptomi, līdz ar to arī vairāk tika lietoti medikamenti, taču atļautajās robežās.
"Pārbaužu rezultāti rāda kaut ko citu, līdz ar to cenšamies noskaidrot, kas noticis," uzsvēra Frūms.
Tikmēr "Katjuša-Alpecin" vienības vācu riteņbraucējs Tonijs Martins, kurš guvis septiņas medaļas pasaules čempionātos individuālajā distancē, norāda uz UCI dubultajiem standartiem.
"Nezinu nevienu līdzīgi lietu pēdējo gadu laikā. Tas ir skandāls, un viņu vajadzētu diskvalificēt vismaz no pasaules čempionāta. Vai arī viņa komanda izbauda īpašu statusu?" sociālajā vietnē "Facebook" raksta Martins.
Vācu riteņbraucējs norāda, ka UCI rīcība šajā gadījumā ir nekonsekventa, necaurspīdīga, neprofesionāla un netaisnīga.
Frūma advokāts Mihaels Lēners trešdien aģentūrai DPA atklāja, ko UCI, iespējams, sodīs riteņbraucēju, turklāt šajā gadījumā iespējama pat viena gada diskvalifikācija.
Frūms šogad ceturto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas triumfēja prestižajā "Tour de France", kā arī guva uzvaru "Vuelta a Espana" velobraucienā, kļūdams vien par trešo riteņbraucēju vēsturē, kuram viena gada laikā izdevies uzvarēt abās šajās sacensībās.
Otrajā vietā Spānijas tūrē palika "Bahrain Merida" itāļu riteņbraucējs Vinčenco Nibali.
Zīmīgi, ka pirms mēneša Lielbritānijas Antidopinga aģentūra (UKAD) slēdza "Sky" britu riteņbraucēja, 2012.gada "Tour de France" uzvarētāja Bredlija Viginsa lietu.
Viginsa vārds tika minēts saistībā ar dopinga lietošanu, jo viņš bija viens no tiem sportistiem, par kuru ziņoja hakeru grupa "Fancy Bear", kas nozaga informāciju no Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA). Iegūtā informācija liecināja, ka Viginss bija viens no sportistiem, kurš ieguva TUE, kas sportistiem ļauj ārstu uzraudzībā lietot aizliegtos medikamentus. Viginss šādas TUE atļaujas ieguva pirms 2011. un 2013.gada "Giro d'Italia" velobraucieniem, kā arī pirms 2012.gada "Tour de France" velobrauciena. Riteņbraucējam tika atļauta aizliegtā medikamenta triamcinolona lietošana, piedevām TUE tika izsniegta ikreiz pirms nozīmīgām sacīkstēm, kas vedināja uz domām, ka viņš apzināti izmantojis šādu iespēju, lai ar dopinga palīdzību uzlabotu savus rezultātus.