Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Itālijā ierindojās desmitajā pozīcijā Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā (MTB XCO).

111 riteņbraucēju konkurencē 27,40 kilometrus garo distanci Blūms veica stundā 22 minūtēs un divās sekundēs, zaudējot uzvarētājam šveicietim Nino Šurteram minūti un 40 sekundes.

Otrais finišēja uzvarētāja tautietis Matiass Flikigers, bet labāko trijnieku noslēdza Rumānijas pārstāvis Vlads Daskelu, abiem sekotājiem atpaliekot no šveicieša attiecīgi 26 un 38 sekundes.

Latvijas riteņbraucējs par sniegumu nopelnīja 95 ranga punktus.

Piektdien Blūms saīsinātajā krosā (MTB XCC) ieņēma 11.vietu.

Sezonas pirmajā posmā Blūms XCC sacensībās finišēja 19.vietā un XCO distancē ierindojās 23.pozīcijā, bet otrajā posmā saīsinātajā krosā ieņēma 22.vietu, bet XCO distancē - astoto vietu. Trešajā posmā latvietis XCC ierindojās trešajā pozīcijā un 12.pozīcijā XCO distancē

Pērn Blūms pasaules čempionātā izcīnīja 11.vietu olimpiskajā krosā un finišēja piektais saīsinātajā krosā, savukārt pasaules meistarsacīkstēs MTB maratonā cēsnieks bija sestais.