"Mēs nezinām, kāds būs SOK lēmums. Ceram uz veselo saprātu, ceram uz SOK Hartu, uz to, ka nevainības prezumpciju neviens nav atcēlis, ka sportists, kurš tiek vainots dopinga lietošanā, tiks sodīts," žurnālistiem sacīja Mutko.
"Kolektīvie sodi, kas tagad ir modē... Paskatieties, atstādināta ir Krievijas Paralimpiskā komiteja. Pazīmes bija par trim sportistiem, bet [no 2016.gada Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm] tika atstādināta visa komanda, un neviens nevar paskaidrot, kas jādara. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) mums dod tikai piespēles. Bumba ir mūsu pusē, viņi joprojām uzstāj uz savu ziņojumu par valsts mēroga dopinga sistēmu," atzīmēja Mutko, kurš bija Krievijas Sporta ministrs laikā no 2008.līdz 2016.gadam.
Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk WADA neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret "tīrām" analīzēm.
SOK olimpisko spēļu zeltu atņēmusi Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam. Visticamāk, pēc viņa diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).
Tāpat zelts atņemts bobsleja divniekos un četriniekos triumfējušajam Aleksandram Zubkovam, kas pirmo vietu četrinieku sacensībās, visticamāk, ļaus iegūt Oskaram Melbārdim, kuram pēc cita krievu pilota Aleksandra Kasjanova diskvalifikācijas pienāktos bronza arī divniekos.
SOK komisija prioritāri izmeklē to sportistu lietas, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.