Cīņa Stokholmā sāksies plkst.13.15 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē būs iespējams vērot kanālā TV3.
Šajā mačā Latvijas izlasei vienas spēles diskvalifikācijas dēļ nepalīdzēs aizsargs Oskars Bārtulis, kā arī uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, kuram konstatēta mugurkaula starpskriemeļu disku nobīde jostasvietā. Iepriekšējā Latvijas komandas spēlē ceturtdien pret Čehiju Ķēniņš iedzīvojās muguras savainojumā, tāpēc piektdien nepiedalījās vienības treniņā.
Līdz ar to mačā pret Norvēģiju sagaidāmas izmaiņas spēlētāju virknējumos. Tā uz trešo maiņu no ceturtās Ķēniņa vietā pacelts Kaspars Saulietis, kurš, visticamāk, spēlēs kopā ar Gintu Meiju un Armandu Bērziņu. Tiesa, arī Bērziņš savainojuma dēļ piektdien nedevās uz ledus, taču par viņa iespējām doties laukumā mačā pret Norvēģiju izlases personāls bija pozitīvi noskaņots.
Savukārt ceturtajā maiņā kopā ar Kobu Jasu un Juri Štālu, visticamāk, spēlēs iepriekšējos trīs mačus izlaidušais Andris Džeriņš.
Pasaules čempionāta pirmajā mačā Latvija izlase, cienījami nospēlējot vairāk nekā 30 minūtes, ar rezultātu 2:5 zaudēja spēcīgajai Krievijas valstsvienībai, pēc tam saspringtā cīņā ar 3:2 pārspēja Vāciju, trešajā mačā ar 5:0 pārliecinoši pieveica Itāliju, bet ceturtajā spēlē ar 1:3 zaudēja Čehijai.
Piektdiena Latvijas hokejistiem bija brīva no spēlēm un tajā viņi aizvadīja treniņu, kurā laukumā devās visi veselie izlases hokejisti. Vēlāk dienas gaitā spēlētāji kopā ar ģimenēm devās kopīgā pastaigā pa Stokholmu, kā arī ieturēja kopīgas vakariņas.
Tāpat piektdien notika oficiālās Latvijas komandas kopbildes uzņemšana.
Savukārt Norvēģijas valstsvienība čempionātu sāka ar zaudējumu 1:3 pret Zviedriju, pēc tam otrajā cīņā ar 2:4 piekāpās Krievijai, trešajā mačā tikai pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 zaudēja Čehijai, bet ceturtajā spēlē ar 6:2 pārliecinoši pieveica Itāliju.
Citās Stokholmas apakšgrupas spēlēs šodien plkst.17.15 Vācija tiksies ar Dāniju (tiešraidē "Viasat Sport Baltic"), bet plkst.21.15 laukumā dosies Itālija un Zviedrija (tiešraidē kanālā TV6).
Stokholmas apakšgrupas kopvērtējumā šobrīd Krievija ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem piecās spēlēs atrodas līderpozīcijā, tai trīs punktus zaudē Zviedrija, bet trešā ar 11 punktiem ir Čehija. Seši punkti ir Latvijas izlases kontā, bet četrus punktus izcīnījusi Norvēģija. Trīs punkti ir Vācijas rēķinā, Itālijas izlase tikusi pie diviem punktiem, bet viens punkts ir Dānijai.
Tikmēr Helsinkos plkst.12.15 spēlēs Slovākija un Baltkrievija, plkst.16.15 savstarpējo dueli uzsāks Šveices un Francijas valstsvienības (tiešraidē kanālā TV6), bet plkst.20.15 Kazahstāna samēros spēkus ar Kanādu.
Šajā grupā kopvērtējumā Kanāda ar 13 punktiem piecās spēlēs atrodas līderpozīcijā, tai punktu zaudē Somija, bet desmit punktus iekrājusi ASV. Pa sešiem punktiem izcīnījušas Šveice un Slovākija, pa trīs punktiem iekrājušas Francija un Baltkrievija, bet Kazahstānas izlases rēķinā viens punkts.
Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.
Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.
Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.
Šis ir pirmais gads, kad IIHF ieviesusi šādu izspēles kārtību. Iepriekšējais izspēles formāts pastāvēja kopš 2000.gada.
Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums sasniegt pasaules čempionāta labāko astoņnieku.
Kā ziņots, lielākā daļa Latvijas hokejistu treniņus šī gada pasaules čempionātam jaunā galvenā trenera Teda Nolana vadībā uzsāka nedēļu pirms oficiālās treniņnometnes sākuma - 29.martā, bet oficiālā gatavošanās čempionātam sākās 2.aprīlī.
Latvijas izlasei šajā pasaules čempionātā nepalīdz aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kurš neilgi pēc pievienošanās valstsvienības treniņnometnei sasirga ar angīnu. Savukārt pirms tam no Latvijas izlases tika atskaitīts jaunais uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš nespēja atkopties no savainojuma.
Neilgi pēc treniņnometnes sākuma no Latvijas izlases kandidātu saraksta tika svītroti jaunie aizsargi Mārtiņš Porejs un Mārtiņš Jakovļevs, bet kā pēdējie pirms paša pasaules čempionāta sākuma tika atskaitīti pieredzējušie Atvars Tribuncovs un Aleksandrs Macijevskis.
Tāpat Latvijas valstsvienībai šajā pasaules čempionātā dažādu traumu dēļ nepalīdz Māris Jass, Toms Hartmanis, Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš, Ģirts Ankipāns un arī Jēkabs Rēdlihs. Pasaules čempionātā nespēlē arī aizsargs Arvīds Reķis, kā arī uzbrucēji Herberts Vasiļjevs un Raitis Ivanāns.
Šogad kandidātu sarakstā netika iekļauts ilggadējais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš pēc pagājušā gada pasaules čempionāta no valstsvienības atvadījās.
Gatavojoties šī gada pasaules čempionātam, Latvijas izlase kopumā aizvadīja astoņas pārbaudes spēles, kurās spēja izcīnīt piecas uzvaras.
Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvija savā laukumā ar 3:4 (pēcspēles metienu sērijā) un ar rezultātu 1:3 zaudēja Čehijai, bet pēc tam izbraukumā divas reizes uzvarēja Dāniju - ar 2:1 un 4:1.
Sagatavošanās posma turpinājumā Latvija savā laukumā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Krievijas izlasi, piedzīvojot zaudējumu ar 1:2 un uzvarot ar 1:0. Visas šīs minētās spēles notika Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā.
Savukārt pēdējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase savā laukumā divas reizes pārspēja Franciju - ar 3:2 (pēcspēles metienos) un 3:1.
Pagājušā gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieņēma 13.vietu, neizpildot Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes izvirzīto uzdevumu.
Pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, kas notika Slovākijā, LHF valde atlaida visu Latvijas izlases vadību, no amata atbrīvojot galveno treneri Oļegu Znaroku un viņa palīgus Hariju Vītoliņu un Leonīdu Beresņevu, kā arī valstsvienības ģenerālmenedžeri Sandi Ozoliņu.
Znaroks Latvijas izlases galvenā trenera amatā strādāja kopš 2006.gada vasaras. Tāpat viņš trenē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Maskavas "Dinamo".
Par jauno Latvijas izlases galveno treneri pagājušā gada augustā tika apstiprināts kanādiešu speciālists Nolans, kurš trenera karjeras laikā ir strādājis ar tādām Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandām kā Bufalo "Sabres", Ņujorkas "Islanders", Hārtfordas "Whalers" un Tampabejas "Lightning".
1996./1997.gada sezonā, būdams "Sabres" galvenais treneris, Nolans saņēma Džeka Adamsa balvu, kas tiek piešķirta līgas labākajam trenerim.
Nolana palīgi šī gada pasaules čempionātā ir Artis Ābols un Viktors Ignatjevs, kuri ikdienā strādā KHL klubā Rīgas "Dinamo".
Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Edgars Masaļskis, Māris Jučers, Ervīns Muštukovs;
aizsargi - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Jānis Andersons;
uzbrucēji - Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass un Ronalds Ķēniņš.
Norvēģijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Pols Grotness (Fredrikstades "Stjernen", Norvēģija), Lāšs Heugens (Soļigorskas "Šahtjor", Baltkrievija), Lāšs Vollens (Espo "Blues", Somija);
aizsargi - Jūnass Holess (Vekšes "Lakers", Zviedrija), Jūha Kaunismaki, Henriks Sūlbergs (abi - Stavangeres "Oilers", Norvēģija), Matss Trīgs (Jenšēpingas HV-71, Zviedrija), Lāšs Lēkens Ostli (Hāmaras "Dragons", Norvēģija), Aleksanders Bonsaksens (Engelholmas "Rogle", Zviedija), Ūle Kristians Tolefsens ("MoDo", Zviedrija);
uzbrucēji – Madss Hansens (Jēvles "Brynas", Zviedrija), Annešs Bastiansens, Mariuss Holtets (abi - Kārlstades "Farjestad", Zviedrija), Lāšs Ēriks Spetss ("Lorenskog", Norvēģija), Mortens Asks, Tommi Kristiansens (abi - HV-71), Pērs-Oge Skreders, Kristians Forsbergs (abi - "MoDo"), Martins Reimarks ("Timra", Zviedrija), Andreāss Martinsens ("Lillehammer", Norvēģija), Andrē Kens Olimbs ("Leksands", Zviedrija), Patriks Tūresens (Sanktpēterburgas SKA, Krievija), Matiss Olimbs, Matss Roseli Ulsens (abi - Gēteborgas "Frolunda", Zviedrija).