Cīņa sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika. Portāls "Delfi" no pulksten 20.30 sāks teksta tiešraidi, bet spēles gaitā lasītāji balsojumā aicināti izvēlēties savu spēles zvaigzni.
Latvijas hokeja izlases vārtus otrajā cīņā pasaules čempionātā Ķelnē svētdien pret Slovākiju atkal sargās Elvis Merzļikins, un izmaiņas nav plānotas arī laukuma spēlētāju virknējumos, pēc rīta iesildīšanās treniņa Latvijas žurnālistiem atklāja valstsvienības galvenā trenera palīgs Kārlis Zirnis.
Latvijas hokejisti svētdien pusdienlaikā aizvadīja iesildošo treniņu, kurš ilga vien pusstundu. Iespēju doties uz ledus netālu no galvenās arēnas esošajā treniņu hallē izmantoja 12 spēlētāji, bet pārējie izmantoja iespēju iesildīt kaulus svaru zālē. Slidas kājās vilka vārtsargi Ivars Punnenovs un Jānis Kalniņš, aizsargi Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis, Kristofers Bindulis un Jānis Jaks, kā arī uzbrucēji Kaspars Daugaviņš, Miks Indrašis, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs un Frenks Razgals. Interesanti, ka Indrašis treniņu atstāja ātrāk un atpakaļ uz galveno arēnu aizgāja ar kājām, pa ielas trotuāru ejot hokeja formā.
No treneriem uz ledus devās Žaks Klutjē un Kārlis Zirnis, kamēr Bobs Hārtlijs un Artis Ābols palika ar tiem, kuri trenējās svaru zālē.
Zīmīgi, ka pirms Latvijas izlases pusstundu ilgu ledus treniņu aizvadīja arī slovāki, kuri arī nebija pilnā sastāvā, taču kuplākā pulkā.
"Noskaņojums ir ļoti labs, jo iepriekš aizvadījām labu spēli, gatavojamies cīņai ar slovākiem. Sastāvs paliek tas pats, tās pašas maiņas un vārtos Elvis Merzļikins. Ledus treniņš bija pēc izvēles, galvenais, lai hokejisti ir gatavi vakara spēlei. Ar veselību viss ir kārtībā, atliek doties laukumā," žurnālistiem sacīja Zirnis.
Latvijas izlase ir izpētījusi Slovākijas spēles stilu, bet Zirnis nākamos pretiniekus raksturoja kā individuāli meistarīgus spēlētājus.
"Meistarīga komanda ar daudz individuāli labiem spēlētājiem, ar labiem metieniem. Viņiem ir augumā ražena aizsardzības līnija. Mums galvenais spēlēt savu hokeju, ko labi parādījām pret Dāniju. Slovākiem pret itāļiem bija daudz momentu, "piekliboja" realizācija un labi nostāvēja itāļu vārtsargs. Slovākiem uzbrukumā ir daži knifi, kurus esam izpētījuši," skaidroja Zirnis, kurš spēles laikā šajā čempionātā atrodas tribīnē, nevis uz rezervistu soliņa. Zīmīgi, ka viņš pēc 9.maija ar Itāliju dosies atpakaļ uz Rīgu, lai sāktu gatavot U-20 izlasi Sočos gaidāmajam pārbaudes turnīram.
Pēc spēles ar Dāniju Latvijas izlase labi pavakariņojusi, atpūtusies un izvēdinājusi galvas, dažiem spēlētājiem veicot nelielu vakara pastaigu pilsētā.
Latvijas hokeja izlase turnīru iesāka ar "sauso" uzvaru 3:0 pār Dāniju, vārtos nepārspētam paliekot Elvim Merzļikinam, bet divus vārtus gūstot Mikam Indrašim. Šī bija vien otrā reize vēsturē, kad Latvija elites divīzijas turnīru sākusi ar uzvaru. Tikmēr Slovākija pirmajā mačā ar 3:2 tikai pagarinājumā pārspēja Itāliju, neizšķirtu izraujot 64 sekundes pirms pamatlaika beigām..
Latvijas izlase ar Slovākiju pasaules čempionātos elites divīzijā spēlējusi tikai divas reizes un abos mačos izcīnītas uzvaras. Debijā elites divīzijā 1997.gadā slovāki tika uzvarēti ar 5:4, bet 2013.gadā gūts panākums ar rezultātu 5:3.
Viens no Slovākijas izlases galvenā trenera asistentiem ir Latvijā labi pazīstamais Jūliuss Šuplers, kurš no 2008. līdz 2011.gadam vadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas "Dinamo", kur par viņa palīgu strādāja Artis Ābols, kurš šajā čempionātā asistē Bobam Hārtlijam. Tāpat Latvijas hokeja līdzjutējiem zināms ir uzbrucējs Marcels Haščāks, kurš 2013./2014.gada sezonā spēlēja "Dinamo" rindās, bet pēdējās divas sezonas viņš spēlē Čehijā.
14 no šobrīd pieteiktajiem 22 hokejistiem pārstāv Čehijas komandas, pieci ir no Slovākijas vienībām, brāļi Hudāčeki pārstāv Zviedrijas augstākās līgas komandu "Orebro", bet pa vienam spēlētājam ir no Somijas komandas un Kontinentālās hokeja līgas (KHL). Slovākiem šoreiz jāiztiek bez Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ atteica izlasei.
Pirms svētdienas spēlēm A apakšgrupā pie četriem punktiem divās spēlēs tikusi Zviedrija, bet pa trim punktiem vienā spēlē ir Latvijai un Vācijai, bet latviešiem ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Tikmēr divi punkti ir Krievijai un Slovākijai, viens Itālijai, bet ar zaudējumiem pamatlaikā turnīru iesākušas ASV un Dānija.
B apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Kanādai, Somijai un Norvēģijai, bet tikpat punktus divos mačos guvusi Čehija, divi punkti ir Šveices kontā, viens Slovēnijai, bet bez punktiem cīnās Francija un Baltkrievija, kas aizvadījušas attiecīgi vienu un divas spēles.
Latvijas izlasi cīņā ved titulētais kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs, kurš savulaik ir izcīnījis prestižo Stenlija kausu, bet nesenajā 2015.gadā tika nosaukts par Nacionālās hokeja līgas (NHL) labāko treneri.
Līdz ar varas maiņu Latvijas Hokeja federācijā (LHF), būtiskas izmaiņas skāra arī izlasi. Sagatavošanās procesā spēlētājiem nodrošināti ļoti labi darba apstākļi, kādi iepriekšējos gados, pēc pašu hokejistu teiktā, nebija. Tiek uzskatīts, ka šogad komandai ir optimālākais sastāvs pēdējos pāris gados, tomēr šī pārliecība palika mazāka dienu pirms turnīra sākuma, kad tika paziņots, ka traumas dēļ no sastāva izkritis Lauris Dārziņš.
No potenciālajiem izlases līderiem komandai veselības problēmu dēļ nevar palīdzēt arī aizsargi Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Miķelis Rēdlihs.
Pasaules čempionātā Latvijas izlasē ir brāļi Roberts un Rihards Bukarti. 26 gadus vecais Roberts piedalās jau piektajās meistarsacīkstēs, bet 21 gadu vecais Rihards sestdien piedzīvoja debiju. Tikmēr sastāvā pirmoreiz kopš 2002.gada šoreiz nav neviens no brāļiem Rēdlihiem - Miķelis un Krišjānis nespēlē traumu dēļ, bet Jēkabs neizturēja cīņu par vietu sastāvā.
Čempionātā pieaugušo izlasē bez Riharda Bukarta debitējuši arī aizsargs Uvis Balinskis un uzbrucējs Teodors Bļugers, bet savu debiju gaida aizsargs Kristofers Bindulis un uzbrucējs Frenks Razgals. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka izlasē iekļuva uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš šosezon 53 spēlēs ar Latvijas komandu Rīgas "Dinamo" palika bez gūtajiem vārtiem. Arī izlasē viņš šajā pavasarī desmit mačos palicis bez rezultativitātes punktiem, tomēr vienus vārtus valstsvienības labā guva novembrī pārbaudes turnīrā Slovēnijā.
Darbā ar Latvijas izlasi Hārtlijam palīdz viņa ilggadējais asistents Žaks Klutjē, kā arī Artis Ābols un Kārlis Zirnis. Ābolam valstsvienības trenera palīga amatā šī ir atgriešanās, jo 2012.gadā viņš bija arī Teda Nolana palīgs, savukārt Zirnis par palīgu izlasē strādājis jau kopš 2013.gada.
LHF izlasei devusi uzdevumu iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā.
Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā, bet pēdējos čempionātos labākais sasniegums ir desmitā vieta, kas iegūta 2012.gadā.
Latvijas izlase pasaules čempionātā Ķelnē piedalījās arī 2001.gadā, kad Haralda Vasiļjeva vadībā tika ieņemta 13.vieta.
Gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas izlase sāka jau marta pirmajās dienās, procesā aizvadot desmit pārbaudes spēles, kurās tika izcīnītas četras uzvaras.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.
Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.
Iepriekšējos divos pasaules čempionātos, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet pērn Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu. Vēl pirms tam trijos čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, savukārt nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.
Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:
vārtsargi - Jānis Kalniņš (Rīgas "Dinamo"), Ivars Punnenovs (Langnau "Tigers", Šveice), Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice);
aizsargi - Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis (visi - Rīgas "Dinamo"), Artūrs Kulda (Helsinku "Jokerit", Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda "Lakers", NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA), Kristaps Sotnieks (Toljati "Lada", Krievija);
uzbrucēji - Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs (visi - Rīgas "Dinamo"), Frenks Razgals ("Rīga"), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas "Torpedo", Krievija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Roberts Bukarts ("Zlīn", Čehija), Rihards Bukarts (Springfīldas "Thunderbirds", AHL), Andris Džeriņš (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Jānis Sprukts ("Ritten Sport", Itālija), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL), Teodors Bļugers (Vilksbāres/Skrentonas "Penguins", AHL).
Slovākijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:
Vārtsargi - Jaroslavs Januss (Litvīnovas "Verva", Čehija), Jūliuss Hudāčeks ("Orebro", Zviedrija), Jāns Laco (Homutovas "Pirati", Čehija);
Aizsargi - Adams Jānošīks (Liberecas "Bīlī Tigrši", Čehija), Mihals Sersens (Banskas Bistricas "05 iClinic", Slovākija), Peters Čerešņāks (Plzeņas "Škoda", Čehija), Eduards Šedivis ("Košice", Slovākija), Jurajs Mikušs, Martins Gernāts (abi - Prāgas "Sparta", Čehija), Peters Trška (Brno "Kometa", Čehija), Mihals Čajkovskis (Jekaterinburgas "Avtomoblisti", KHL);
Uzbrucēji - Lukāšs Cingels, Andrejs Kudrna (abi - Prāgas "Sparta", Čehija), Dāvids Skokans (Homutovas "Pirati", Čehija), Mihels Miklīks (Jiveskiles JYP, Somija), Vladimīrs Draveckis (Triņecas "Očelari", Čehija), Jakubs Suja ("Košice", Slovākija), Mārio Bližņāks (Liberecas "Bīlī Tigrši", Čehija), Andrejs Štastnijs (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Libors Hudāčeks ("Orebro", Zviedrija), Tomāšs Hrnka (Plzeņas "Škoda", Čehija), Pavols Skalickis (Banskas Bistricas "05 iClinic", Slovākija), Marcels Haščāks (Brno "Kometa", Čehija).