Latvijas hokeja izlase sestdien, 18. maijā, pasaules čempionāta piektajā spēlē ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) zaudēja Zviedrijai, vēl vairāk sarežģījot sev iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet spēles otrais periods izvērtās gluži kā "amerikāņu kalniņi".

Latvija otrajā periodā 23 sekunžu laikā atspēlēja divu vārtu deficītu, ieguva skaitlisko vairākumu uz piecām minūtēm, ko neizmantoja, bet drīz pēc tam 26 sekundēs ielaida trīs vārtus, kas bija izšķirošs brīdis visā duelī.

Šī ir pirmā reize kopš 1998. gada, kad divās spēlēs pēc kārtas Latvija ielaiž sešus vai vairāk vārtus. Pirmajā turnīrā pēc atgriešanās elitē 1998. gadā Latvija ar 0:6 zaudēja somiem un ar 5:7 – Krievijai. Savukārt zviedri spēlē pret Latviju sasniedza jaunu pasaules čempionātu rekordu. Līdz šim nevienai komandai pasaules čempionātu vēsturē tik īsā laika periodā - 26 sekundēs - nebija izdevies gūt vārtus.