"Priecājos, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija atzinusi mani par tīru sportisti, kāda es arī esmu, taču man ir nepatīkami, ka ielūgumu uz olimpiskajām spēlēm nav saņēmuši vairāk nekā puse mūsu ātrslidošanas komandas dalībnieku, kuru tīrību es neapšaubu," paziņojusi sportiste. "To skaitā ir arī mani partneri komandu sacīkstēs, kas izslēdz iespēju Krievijas olimpiskajiem atlētiem piedalīties komandu iedzīšanas sacensību disciplīnā."
"Man bija lielas cerības attiecībā uz šo sezonu. Pēc veiksmīga starta Soču olimpiskajās spēlēs visu četrgades sagatavošanās ciklu es trenējos ar maksimālu pašatdevi, lai cienīgi nostartētu gaidāmajā olimpiādē Phjončhanā," viņa turpina. "Pamata disciplīna, kurai es mērķtiecīgi gatavojos – iedzīšanas sacensības komandām, tieši šajā disciplīnā cerēju papildināt Krievijas medaļu krātuvi."
Grafas komandas biedri Krievijas ātrslidošanas izlasē Natālija Voroņina, Angelīna Goļikova un Sergejs Trofimovs savukārt paziņojuši, ka startēs Phjončhanā, neskatoties uz Grafas "demaršu", bet Krievijas Ātrslidošanas savienības prezidents Aleksejs Kravcovs ir paudis sapratni par sportistes lēmumu. "Olga ļoti skaidri ir paudusi savu nostāju un mēs šo pozīciju saprotam," Kravcovu citē aģentūra "RIA Novosti". "Divi viņas partneri komandu sacensībās nav saņēmuši SOK ielūgumu, un tā ir disciplīna, kurai viņa īpaši gatavojās, bet tagad nevar startēt. Mēs jau sākumā teicām, ka atbalstīsim jebkādus sportistu lēmumus. Šī ir Olgas izvēle."
Pirms tam sportistes tēvs Aleksandrs Ignatenko skarbi izteicās pret Krievijas sportistu došanos uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, lai startētu tur kā neitrāli atlēti. "Es sev pat neuzdodu jautājumu par Olgas startu spēlēs. Kas ir sportists, kurš startē zem balta kroga? Nodevējs!" laikrakstam "Komsomoļskaja Pravda" decembra sākumā pēc SOK paziņojuma par Krievijas diskvalifikāciju izteicies Ignatenko.