Japānas tramplīnlēcējs Rjoju Kobajaši svētdien Tokijas olimpisko spēļu sacensībās uzvarēja parastā kalna disciplīnā.

Kobajaši bija pārliecinoša vadība pēc pirmā lēciena, kurā viņš ar 104,5 metrus tālu lēcienu nopelnīja 145,4 punktus. Otrajā lēcienā viņš uzrādīja piekto labāko rezultātu (129,6), tomēr ar 275,0 punktiem summā saglabāja vadību pār austrieti Manuelu Fetneru, kurš pakāpās no piektās vietas un izcīnīja sudraba godalgu (270,8 punkti).

Pie bronzas tika polis Davids Kubackis (265,9 punkti), kurš pēc pirmā lēciena bija astotais. Kubackis par 0,5 punktiem apdzina slovēni Peteru Prevcu, bet vien sestais palika titulētais Polijas sportists un trīskārtējais olimpiskais čempions individuālās disciplīnās Kamils Stohs.

25 gadus vecais Kobajaši ir viens no tikai trim tramplīnlēcējiem, kurš uzvarējis visās četrās vienas sezonas Četru tramplīnu sacensībās. Japānas sportistam šī gan ir pirmā olimpiskā medaļa.

Savukārt austrietim Manuelam Fetneram šis ir lielākais sasniegums karjerā. 36 gadus vecais sportists līdz šim bija ticis pie medaļām tikai komandu sacensībās pasaules čempionātos.

Sacensības no lielā kalna notiks sestdien, 12. februārī.