Jau pēc otrā kārtas cerības uz izkļūšanu no B grupas zaudēja abas pārējās izlases - Spānija un Austrālija. Tādējādi trešajā kārtā tika lemts, kura no grupas līderēm triumfēs apakšgrupā, iegūstot nomināli vājāku astotdaļfināla pretinieku no A grupas, un tas izdevās Nīderlandei.
Nīderlandes izlases rindās vārtus guva Memfiss Depajs un Lerojs Fers.
Nīderlandei sastāvā diskvalifikācijas dēļ laukumā neizgājā uzbrukuma līderis Robins van Pērsijs, bet Čīles valstsvienības rindās savainojuma dēļ spēli neuzsāka viens no pazīstamākajiem komandas spēlētājiem - Arturo Vidals. Cīņas pirmās desmit minūtes aizritēja ļoti uzmanīgi un piesardzīgi abu komandu izpildījumā. Pirmais sitiens mačā sekoja vien 13.minūtē, kad Eduardo Varhass nespēja pārspēt nīderlandiešu vārtsargu Jasperu Sīlesenu, izpildot neprecīzu sitienu ar galvu. Kopumā spēles pirmajā ceturtdaļā daudz pārliecinošāk laukumā izskatījās Čīle, aktīvi presingojot pretiniekus.
Mača 22.minūtē Čīle asprātīgi izspēlēja stūra sitienu, centrējuma vietā bumbu raidot uz soda laukuma robežas, kur bīstamu, taču neprecīzu sitienu izpildīja Felipe Gutjerress. Pirmo dzelteno kartiņu spēlē par rupju izklupienu saņēma čīlietis Fransisko Silva. Tikmēr 35.minūtē pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju Nīderlandei neizmantoja raženais aizsargs Stefans de Vrijs, kurš pēc standartsituācijas nespēja bumbu ar galvu pārvirzīt vārtu tīklā. Cīņas 40.minūtē teicamu reidu caur laukuma centru veica Arjēns Robens, tiekot līdz pat Čīlves vārtu priekša, taču uzbrūkošā pussarga sitiens lidoja gar pašu vārtu stabu. Savukārt puslaika pēdējā minūtē neviena nepiesegts Gutjerress no aptuveni pieciem metriem nespēja trāpīt Nīderlandes vārtos.
Otro puslaiku daudz aktīvāk uzsāka Nīderlande, kas ilgāk un pacietīgāk pieturēja bumbu laukuma vidusdaļā, mēģinot atgūt teritoriālo pārsvaru duelī. 62.minūtē dzelteno kartiņu Nīderlandes rindās saņēma aizsargs Deilijs Blinds, pārkāpjot noteikumus pret Aleksi Sančesu. Savukārt divas minūtes vēlāk Robens izpildīja negaidītu sitienu, bet bumbu tvēra Bravo. 75.minūtē skatāmu tehniku nodemonstrēja uz maiņu nākušais Memfiss Depajs, izpildot spēcīgu tālsitienu, ko ar pūlēm glāba čīliešu vārtsargs. Tikmēr jau sekojošajā stūra sitienā Nīderlande atklāja cīņas rezultātu. Precīzi ar galvu spēlēja nesen laukumā uznākušais pussargs Lerojs Fers. Atlikušajā laikā Čīles futbolisti haotiski devās uzburkumos, lai panāktu sev labvēlīgu rezultātu, taču nesekmīgi. Kompensācijas laika izskaņā Robens veica lielisku reidu uz pretinieku vārtu pusi, kur ar teicamu piespēli atrada Feru, pussargam gūstot otros vārtus spēlē un pieliekot punktu Čīles cerībām uz pirmo vietu grupā.
$d_id=64; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/FIFAWorldCup2014/fifa2014star.inc' ?>
Kā zināms, abas komandas bija uzvarējušas abos līdz šim aizvadītajos mačos. Pagājušā Pasaules kausa fināliste Nīderlande vispirms negaidīti pārliecinoši ar 5:1 apspēlēja pasaules čempiones pilnvaras nolikušo Spāniju, bet pēc tam ar 3:2 apspēlēja arī Austrāliju. Savukārt Čīle spāņus pieveica ar 2:0, bet ar 3:1 apspēlēja Austrāliju.
Nīderlandes izlases sastāvs - Jaspers Sīlesens, Rons Vlārs, Stefans de Vrijs, Deilijs Blinds, Naidžels de Jongs, Darils Janmāts, Veslijs Snaijders (Lerojs Fers, 75.min.), Arjēns Robens, Dirks Kujts (Terenss Kongolo, 89.min.), Žermeins Lenss (Memfiss Depajs, 69.min.), Džeordžino Vijnaldums.
Čīles izlases sastāvs - Klaudio Bravo, Euženio Mena, Maurisio Isla, Fransisko Silva (Horhe Valdivja, 70.min.), Aleksis Sančess, Eduardo Varhass (Maurisio Pinilja, 81.min.), Felipe Gutjerress (Žans Bosežūrs, 46.min.), Gerijs Medels, Gonsalo Džara, Čārlzs Arangiss, Marselo Diass.
Tikmēr otrajā B grupas trešās kārtas mačā līdzšinējā pasaules čempione Spānija no sacensībām atvadījās ar 3:0 (1:0) uzvaru pār Austrāliju.
Pa reizei šajā mačā precīzi bija Davids Vilja, Fernando Torress un Huans Mata.
Maču aktīvāk iesāka Austrālija, tomēr tās aktivitāte ilga vien aptuveni desmit minūtes, bet pēc tam iniciatīvu pārņēma pašreizējie pasaules un Eiropas čempioni. Rezultātu Spānija 36.minūtē beidzot atklāja, kad Huanfrans saņēma piespēli no Andreasa Injestas un pēc tam tālāk atrada Davidu Vilju, kurš iesita no vārtu priekšas. Zīmīgi, ka šī bija Spānijas izlases visu laiku labākā vārtu guvēja Viljas atvadu spēle valstsvienībā.
Otrā puslaika pirmajā pusē Austrālija aktīvi centās panākt izlīdzinājumu, tomēr 69.minūtē 2:0 panāca Torress, izmantojot Injestas piespēli, bet vēlāk punktu duelim pēc Franseska Favregasa piespēles pielika Mata.
Spānija pirms četriem gadiem pirmoreiz vēsturē sasniedza finālu, kurā arī triumfēja, bet šoreiz viņai sacensības noslēgušās jau pēc apakšgrupu turnīra.
Tādējādi Nīderlande B apakšgrupā ar deviņiem punktiem ir pirmā, otrā ar sešiem punktiem ir Čīle, kas par trīs punktiem apsteidz Spāniju. Savukārt Austrālija visās trijās grupas cīņās piedzīvoja neveiksmes, neizcīnot nevienu punktu.
Līdz ar to astotdaļfinālā Nīderlande 29.jūnijā cīnīsies ar A apakšgrupas otrās vietas īpašnieci, bet Čīle 28.jūnija spēlēs ar A grupas pirmo vietu.
Austrālijas izlases sastāvs - Mets Raiens, Džeisons Deividsons, Metjū Špiranovičs, Metjū Lekijs, Adams Tegerts (Bens Helourens, 46.min.), Tomijs Ors (Džeimss Troisi, 61.min.), Olivers Bozaničs (Marks Breščiāno, 72.min.), Mails Džedineks, Mets Makkejs, Raiens Makgovans, Alekss Vilkinsons.
Spānijas izlases sastāvs - Pepe Reina, Rauls Alviols, Huanfrans, Andress Injesta, Davids Vilja (Huans Mata, 56.min.), Fernando Torress, Ksavi Alonso (Davids Silva, 83.min.), Serhio Ramoss, Kokē, Hordi Alva, Santi Kazorla (Fransesks Favregass, 68.min.).
Plkst.23 pēc Latvijas laika pirmdien cīņas uzsāks visas A apakšgrupas komandas. Turnīra saimniece Brazīlija valsts galvaspilsētā Braziljā tiksies ar Kamerūnu, bet Resifi stadionā tiksies Horvātija un Meksika.
Kamerūnai šajā mačā nepalīdzēs pussargs Aleksandrs Songs, kuram pirmdien tika piespriesta trīs spēļu diskvalifikācija.
Šīs grupas kopvērtējumā pašlaik pa četriem punktiem ir Brazīlijai, Horvātijai un Meksikai, bet Kamerūna zaudējusi abās līdz šim aizvadītajās spēlēs.
Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.
Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.
Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.
Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.