Atgādinām, ka pagājušās nedēļas beigās Lietuvas Olimpiskā komiteja (LOK) aizliedza Rimšaitei pārstāvēt Krieviju 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, tomēr ļāva sportistei Krievijas rindās startēt pēc četriem gadiem Riodežaneiro.
Rimšaite Lietuvu atstāja 2010.gada nogalē un pārcēlās uz dzīvi Maskavā, kur 2011.gada februārī apprecējās. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs ar speciālu rīkojumu piešķīra viņai pilsonību, līdz ar to Rimšaitei nācās atteikties no Lietuvas pilsonības, jo Lietuvas likumdošana nepieļauj dubulto pilsonību. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) noteikumi paredz, ka sportists, kurš maina pilsonību, bez savas valsts atļaujas trīs gadus nevar piedalīties olimpiskajās spēlēs. Tas nozīmē, ka Rimšaite bez Lietuvas atļaujas nevarēs piedalīties Londonas Olimpiādē, un olimpiskajās spēlēs varēs startēt tikai 2016.gadā Riodežaneiro.
Pēc Aminova teiktā, Lietuvas lēmums esot negaidīts, jo pirms tam LOK prezidents Artūrs Poviļūns ļāvis noprast, ka lēmums būšot labvēlīgs Krievijai. Tomēr pagājušajā piektdienā ar lielu balsu pārsvaru LOK liedza Rimšaitei pārstāvēt Krieviju jau šī gada Olimpiādē.
"Domāju, ka viņš bija kaut kā ieinteresēts šajā lietā. Ņemot vērā, ka mums bija oficiāla pozīcija, starptautiskā [pieccīņas] federācija atzina sportistes pieņemto Krievijas pilsonību, es šos mājienus atstāju bez ievērības," saka Aminovs.
Krievijas pieccīņas vadītāju šokējusi Lietuvas "ciniskā, nekaunīgā un izteikti padomju pieeja" lietas izskatīšanas laikā. Pēc viņa teiktā, Rimšaite uz Lietuvu izsaukta tikai divas dienas pirms sēdes, viņai līdzi nav varējis doties neviens cits Krievijas puses pārstāvis, jo viņiem liegta ieeja sēdē. Arī Rimšaitei esot liegta uzturēšanās sēžu zālē un sportiste lēmumu gaidījusi gaitenī aiz slēgtām durvīm. Lai gan fotogrāfijās no sēdes redzams, kā Rimšaite uzstājas, Aminovs apgalvo, ka normāli paust savu viedokli sportistei nav ļauts.
Aminovs sola, ka turpinās cīnīties par sportistes tiesībām startēt Londonā, iespējams, arī iesniegs prasību Sporta arbitrāžas tiesā.
Krievijas puse norāda uz līdzīgu gadījumu pirms vairākiem gadiem, kad Krievija ļāvusi Jūlijai Koļegovai pārstāvēt Lietuvu pieccīņas sacensībās. "Viņa izcīnīja pat Lietuvai Eiropas čempionāta zelta godalgu. Mums par to bija sarūgtinājums? Nē. Jūlija pārstāvēja Lietuvu un atgriezās atpakaļ [Krievijā]. Bet tagad Lietuvas sportiste aizbrauc uz Maskavu – ne jau kaut kādu merkantilu mērķu vadīta, bet gan apprecējās, ieguva Krievijas pilsonību... Un saņem tādu rīcību. Man liekas, ka lietu ietekmējusi arī politika – acīmredzami pretkrieviska."
Aminovs norāda vēl arī uz Lietuvas puses negodīgu rīcību sporta aizkulišu notikumos. Krievijas puse esot garantējusi Lietuvai atbalstu cīņā par 2012.gada Londonas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra kvalifikācijas turnīra rīkošanu [tiesības ieguva gan Venecuēla – red.], pretī saņemot atbalstu Rimšaites lietā. "Bet sanāk, ka viņi mūs vienkārši "uzmeta" kā tādi tirgus spekulanti... Savukārt vēlāk, jau individuāli tiekoties ar Poviļūnu, izskanēja konkrētāki "tirgus varianti". Vairāk neko nevaru teikt, kā vien tie bija "tirgus motīvi". Šajā sakarā gatavoju atsevišķu ziņojumu."