41FP120811F762
Foto: AFP/Scanpix
Mazliet vairāk nekā trešdaļu Londonas olimpiskajās spēlēs Lielbritānijai izcīnīto medaļu sagādājuši sportisti, kuri dzimuši ārzemēs vai ir ārzemēs dzimušu personu atvases, liecina laikraksta "Telegraph" veiktais pētījums.

Lielbritānija aizvadīja savas veiksmīgākās olimpiskās spēles vairāk nekā gadsimta laikā, izcīnot 65 medaļas. Tomēr vismaz 24 no šīm godalgām izcīnījuši sportisti, kuru saknes meklējamas ārpus Lielbritānijas.

Šie sportisti valstij izcīnīja 11 zelta, trīs sudraba un desmit bronzas medaļas.

Mo Farahs, kurš Olimpiādē triumfēja 5000 un 10 000 metru distances skrējienos, dzimis Somālijā, bet uz Londonu pārcēlās astoņu gadu vecumā.

Londonas olimpisko spēļu čempione sieviešu septiņcīņas sacensībās Džesika Enisa ir ar Jamaikas saknēm, kamēr riteņbraukšanas čempions sacensībās ar atsevišķu startu Bredlijs Viginss dzimis Beļģijā, bet viņa tēvs ir austrālietis.

Vēl minama Austrālijā dzimusī Austrālijas pilsoņu atvase Lora Robsone, kura kopā ar Endiju Mareju izcīnīja sudrabu tenisa sacensību jauktajās dubultspēlēs, bet Lora Bečtolšeimere - zelta un bronzas medaļu īpašniece jāšanas sporta iejādes sacensībās - dzimusi Vācijā.

Vismaz 16 no Lielbritānijas medaļniekiem radu raksti meklējami Nigērijā.

"Lielbritānijas sportistu panākumi parāda, ka sabiedrība lepojas ar tās multietnisko pārstāvju sasniegumiem. Mums jāsaprot, ka šī ir cita Lielbritānijas olimpiskā komanda, salīdzinot ar 1948.gada Londonas Olimpiādi, kad sportistu vidū ādas krāsa izcēla tikai Trinidadā un Tobago dzimušo sprinteri Makdonaldu Beiliju," izteicies organizācijas "Lielbritānijas nākotne" direktors Sanders Katvala. "Mūsu komanda ir mainījusies, jo arī pati Lielbritānija ir mainījusies."

Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportistu sadalīja 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!