Bailsa atgriežas ar smaidu un izcīna bronzas medaļu
Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV vingrošanas zvaigzne Simona Bailsa otrdien atgriezās arēnā ar izcīnītu trešo vietu sacensībās uz baļķa, zeltu izcīnot Ķīnas sportistei Čeņčeņai Guaņai.

Simona Bailsa, kura atsauca dalību četrās Tokijas olimpisko spēļu individuālajās disciplīnās, kā iemeslu minot psihiskās veselības problēmas, atgriezās arēnā un sieviešu individuālajās sacensībās uz baļķa izcīnīja bronzas medaļu, atpaliekot no divām Ķīnas sportistēm.

Sportistes startu klātesošie sagaidīja ar lielām ovācijām, Bailsai pašai neslēpjot prieku gan par atgriešanos, gan sasniegto rezultātu.

Šajā disciplīnā uzvarēja 16 gadus vecā ķīniete Čeņčeņa Guaņa, kura finālā ieguva 14,633 punktus, bet sudraba medaļu izcīnīja viņas 18 gadus vecā tautiete Sjidzjina Tana, kura finālā saņēma 14,233 punktus. Abām sportistēm tās ir pirmās olimpiskās medaļas.

Bailsas vērtējums bija 14,000 punkti. Amerikāniete no konkurentēm galvenokārt atpalika tieši izpildījumā, pat apsteidzot Tanu vingrojuma sarežģītībā.

"Tas bija ļoti, ļoti grūti. Nekad nebiju sacensības skatījusies no tribīnēm, nebiju tam pieradusi. Tāpēc vēl viena iespēja sacensties nozīmēja man visu," pēc sacīkstēm sarunā ar organizatoru pārstāvjiem izteicās sportiste.

"Man noteikti ir svarīgi pievērst uzmanību psihiskās veselības tematam. Tā ir problēma daudziem cilvēkiem, kas savā ziņā tiek noklusēta. Uzskatu, ka mēs neesam tikai izklaide citiem. Mēs arī esam cilvēki, un mums ir jūtas," atzina Bailsa.

24 gadus vecā Bailsa, kura 23 reizes triumfējusi pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs, Tokijā ASV komandai pagājušās nedēļas otrdienā palīdzēja izcīnīt sudraba medaļu, lai gan no sacensībām izstājās, bet pēc tam nebija piedalījusies nevienās individuālajās sacensībās.

Vēl piektdien ASV sportiste vaļsirdīgi atklāja, ka nespēj izpildīt griezienus. Bailsa klāstīja, ka viņai piezagusies pēkšņa un neizskaidrojama nespēja veiksmīgi piezemēties uz kājām pēc dažādu vingrojumu izpildīšanas. Sportiste vērtēja, ka šīs vingrotājiem labi zināmās psiholoģiskās problēmas pārvarēšanai reizēm vajadzīgas divas nedēļas, raksta medijs BBC.

Rio spēlēs vingrojumā uz baļķa viņa arī izcīnīja bronzas medaļu, bet citās disciplīnās sakrāja četras zelta medaļas.

Savukārt Ķīnas vingrotājs Dzjinjuaņs Dzou otrdien izcīnīja zelta medaļu vingrojumā līdztekās. 23 gadus vecais divkārtējais pasaules čempions, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja bronzas medaļu komandu sacensībās, finālā saņēma 16,233 punktus. Vācietis Lukass Dauzers ar 15,700 punktiem izcīnīja sudraba medaļu, bet bronzu ar 15,633 punktiem ieguva Ferhats Aridžans no Turcijas.

Pēdējo zelta medaļu vingrošanas sacensībās izcīnīja japānis Daiki Hašimoto, kurš uzvarēja vingrojumā uz stieņa.

Hašimoto finālā ieguva 15,066 punktus, apsteidzot horvātu Tinu Srbiču, kurš saņēma 14,900 punktus. Bronzas medaļu izcīnīja Ņikita Nagornijs no Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandas, sakrājot 14,533 punktus.

Līdz ar to Tokijas olimpisko spēļu vingrošanas sacensības ir beigušās.

Visvairāk medaļu vingrošanā Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja Ķīna, kuras sportisti ieguva astoņas godalgas– trīs zelta, trīs sudraba un divas bronzas. Astoņas medaļas – divas zelta, divas sudraba un četras bronzas tika arī KOK komandai, bet ASV sportisti izcīnīja sešas medaļas – pa divām no katra kaluma. Mājinieces Japānas kontā piecas medaļas vingrošanā – divas zelta, viena sudraba un divas bronzas.

Kopumā Tokijas olimpiskajās spēlēs vingrošanas sacensībās vismaz vienu medaļu ieguva 17 delegācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!