2024. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā jeb "Euro 2024" pirmdien, 17. jūnijā, D grupas spēlē viena no turnīra galvenajām favorītēm Francija pati nesēja gūt vārtus, tomēr ar 1:0 (1:0) pieveica Austriju. Francūžiem gan spēles beigās prieku par uzvaru aizēnoja sava līdera Kiliana Mbapē gūtā trauma, par kuras nopietnību varēs spriest pēc medicīniskajiem izmeklējumiem.

Vienīgos vārtus guva Maksimilians Vēbers, austrietim raidot bumbu savos vārtos.

Pirmajā puslaikā abas komandas apmainījās vairākiem uzbrukumiem. Francūžiem vistuvāk vārtu guvumam bija Kilians Mbapē, kura no kreisās puses izdarīto sitienu atvairīja Patriks Pencs. Savukārt puslaika otrajā pusē Maiks Maiņāns liedza gūt vārtus Kristofam Baumgartneram, kurš izlauzās cauri Francijas izlases aizsardzībai.

Spēles 38.minūtē, Mbapē cenšoties piespēlēt uz vārtu priekšu, bumbu savā cietoksnī ieraidīja Vēbers.

Otrā puslaika desmitajā minūtē Mbapē bija izcila iespēja nostiprināt vadību, taču francūzis no ļoti labas pozīcijas sita bumbu garām labajam vārtu stabam.

Pamatlaika pēdējā desmitminūtē Patrika Vimmera sprintu apturēja Ngolo Kantē, kurš liedza austrietim izskriet vienam pret Maiņānu. Tuvojoties tā beigām, Francijas izlase palika bez Mbapē, kurš sadursmē ar pretinieka plecu guva sejas traumu, iespējams, deguna lūzumu. Turklāt viņš dabūja dzelteno kartīti, jo bez tiesnešu atļaujas atgriezās laukumā.

Svētdienas šīs grupas pirmajā spēlē Nīderlande ar 2:1 uzvarēja Poliju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!