Lietuvas basketbola izlase svētdien, 7. jūlijā, nekvalificējās Parīzes olimpiskajām spēlēm, kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē ar 68:79 piekāpjoties mājiniecei Puertoriko valstsvienībai.

Tāpat ceļazīmes uz Parīzi izcīnīja Grieķijas un Spānijas valstsvienības. Tādējādi no četru pēdējo kvalifikācijas turnīru rīkotājām tikai Latvija netika uz Parīzes spēlēm, bet uz Francijas galvaspilsētu dosies Grieķija, Spānija un Puertoriko.

Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīsies 12 pasaules labākās komandas. Priekšsacīkstēs A grupā spēlēs Austrālija, Grieķija, Kanāda un Spānija, B grupā cīnīsies Rīgas turnīra uzvarētāja Brazīlija, Japāna, mājiniece Francija un Pasaules kausa ieguvēja Vācija, bet C grupā būs ASV, Puertoriko, Dienvidsudāna un Serbija.

Lietuvas basketbolistus iegāza divi nelieli kritumi spēles gaitā. Trešajā ceturtdaļā Lietuva bija vadībā, bet tad Puertoriko veica izrāvienu 11:0 un mirkli vēlāk puslaiku mājinieki noslēdza savā labā ar 39:35. Otrā puslaika sākumā lietuvieši vēl bija iedzinējos ar 37:39 un 39:42, bet tad sekoja Puertoriko otrs izšķirošais izrāviens 10:0. Pēdējā ceturtdaļā mājinieku pārsvars sasniedza arī 15 punktus, lietuvieši uz brīdi spēja pietuvoties līdz -9, tomēr Puertoriko nosargāja uzvaru.

Lietuvas izlases rindās 16 punktus guva Roks Jakubaitis, bet Domants Sabonis guva desmit punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Uzvarētājiem 23 punktus guva Hosē Alvarado, 18 punkti Tremontam Votersam, bet Džordans Hovards guva 12 punktus.

Grieķija Pireju turnīra finālā ar rezultātu 80:69 (22:22, 23:17, 21:14, 14:16) pārspēja Horvātiju.

Jannis Adetokunbo izcēlās ar 23 punktiem, un astoņām atlēkušajām bumbām, Jorgs Papajannis guva 19 punktus, bet Nikam Kalatesam bija 14 punkti un 11 rezultatīvas piespēles, kā arī piecas atlēkušās bumbas.

Horvātijas izlasē Ivica Zubacs guva 19 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem, pa 15 punktiem bija Mario Hezonjam un Mateo Drezņakam, bet 14 punktus guva un 12 atlēkušās bumbas izcīnīja Dario Šaričs.

Spāņi Valensijas turnīra finālā ar 86:78 (17:17, 25:17, 23:22, 21:22) bija pārāki pār Bahamu valstsvienību.

Spānijas izlasē Lorenso Brauns guva 18 punktus, Villijs Ernangomess pievienoja 15 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet Santjago Almadam bija 12 punkti un septiņas bumbas zem groziem.

Bahamu valstsvienībai nepietika ar Deandrē Eitomna 17 punktiem un 14 atlēkušajajām bumbām. Vēl Badijs Hīlds guva 19 punktus, Ēriks Gordons - 15, bet Valdesam Edžekombmam bija 12 punkti, sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.