Latvijas vieglatlētes Agate Caune un Rūta Kate Lasmane piektdien Parīzes olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensībās nespēja iekļūt savu sporta veidu finālos. pusfinālā finišēja 16. un neiekļuva finālā.

Caune iesāk vareni, bet tempu neiztur

Caune 5000 metru skrējiena pusfinālā finišēja 16. un neiekļuva finālā, kopvērtējumā ieņemot 33.pozīciju.

Caune skrējiena sākumā bija līderei japānietei Jumai Jamamoto sekojošās grupas priekšgalā, bet distances otrajā pusē, sāncensēm kāpinot tempu, latvietei neizdevās noturēties pozīcijās cīņā par finālu.

Caune finišēja 15 minūtēs un 38,19 sekundēs, no labāko astoņnieka, kas iekļuva finālā, atpaliekot 38,55 sekundes. Fināla sasniegšanai latvietei vajadzēja skriet 0,84 sekundes ātrāk par sev piederošo Latvijas rekordu.

Šajā pusfinālā ātrākā bija kenijiete Faita Kipjegona (14:57,56), labāko astoņniekam finišējot 2,08 sekundēs.

Finālā, kas notiks 5.augustā, iekļuva astoņas no 20 skrējējām. Otrajā skrējienā piedalīsies tikpat sportistes.

19 gadus vecā valmieriete Caune ir šo spēļu debitante.

Lasmanei labākais rezultāts pirmajā mēģinājumā

Lasmane trīssoļlēkšanas sacensībās ierindojās 22. vietā. Kvalifikācijas sacensības Lasmane sāka ar 13,76 metrus tālu lēcienu. Otrais lēciens sportistei neiznāca (11,43 m), bet trešajā viņas rezultāts bija 13,54 metri.

Sasniegtais rezultāts Lasmanei ļāva ieņemt 11.vietu savā grupā un 22.vietu 30 lēcēju konkurencē

Pamatsacensībās, kas notiks sestdien, varēja iekļūt ar rezultātu 14,35 metri vai iekļūstot labāko divpadsmitniekā. 12.vietu ar rezultātu 14,05 metri ieņēma mājiniece Ilionisa Gijoma, bet labāko rezultātu uzrādīja kubiete Lejanisa Peresa Ernandesa, kura aizlēca 14,68 metru tālumā.