Foto: Romāns Kokšarovs/LOK

Latvijas skrējēja Agate Caune Parīzes olimpisko spēļu 5000 metru skrējiena pusfinālā saskārās ar vairākiem izaicinājumiem, bet trīssoļlēcējai Rūtai Katei Lasmanei kvalifikācijas sacensībās neizdevās ieskrējiens, sarunā ar žurnālistiem stāstīja abas sportistes.

Jau ziņots, ka Caune Parīzes olimpisko spēļu 5000 metru skrējiena pusfinālā distanci veica 15 minūtēs un 38,19 sekundēs un finišēja 16., neiekļūstot finālā.

"Skrējiens bija izaicinājumu pilns. Pirmais kilometrs bija lēns un tāpat kā Budapeštā [pasaules čempionātā] arī tagad centos atrast labu pozīciju, lai varētu cīnīties līdz galam. Diemžēl tas pirmais kilometrs man maksāja visu, taču tā ir neaprakstāma pieredze un prieks būt šeit, pārstāvot valsti," teica Caune.

"Vispār bija doma, ka distancē būs labs temps, jo meitenes patiesībā bija fenomenāli ātras un viņu personīgie rekordi ir pa 14 minūtēm un 30 sekundēm. Vairāk kā desmit sportistēm bija tāds personīgais rekords," piebilda sportiste.

Caune skrējiena sākumā bija līderei japānietei Jumai Jamamoto sekojošās grupas priekšgalā, bet distances otrajā pusē, sāncensēm kāpinot tempu, latvietei neizdevās noturēties pozīcijās cīņā par finālu.

"Tiešām domāju, ka man vajadzēja ieķerties astē kaut vai pa beigu galu un izskriet ar labu rezultātu, bet laikam tāpēc, ka tas ir pusfināls, viņas vairāk skrēja, lai cīnītos par vietu. Nācās iet priekšā un darīt visu, ko varu, bet nesanāca iecerētais, taču pieredze tāpat ir iegūta."

Latvijas sportiste bija vienā pusfināla skrējienā ar pasaules rekordisti Etiopijas sportisti Gudafu Cegaju. Caune atklāja, ka telpā, kurā sportistes pulcējas pirms iziešanas, viņas sēdējušas blakus.

"Tu zini viņu un viņas rezultātu, kamēr tu sēdi un tev ir tikai 19 gadi. Vajadzēja censties kustēties un dīdīties, lai ir silti, bet vienā brīdī sēdēju ar atvērtu muti līdz sapratu, ka ir jākustas. Arī labākās skrējējas ir draudzīgas pirms skrējiena," stāstīja latviete.

19 gadu vecumā Caunei šīs bija pirmās olimpiskās spēles.

"Bija uztraukums, bet interesantākais tas, ka mūs ļoti ilgi veda ārā uz starta, gandrīz 150 metrus. Gaidīšanas telpā bija arī nedaudz vēsi, vajadzēja kustēties, bet, kad izlaiž laukumā, arī var uzskriet tikai 20 metrus. No laukuma arī nāca karstums, jo segums bija uzkarsis, bet tā viss bija labi," norādīja skrējēja.

Jau ziņots, ka kvalifikācijā Lasmanes labākais rezultāts bija 13,76 metri, kas ļāva ieņemt 11.vietu savā grupā un 22.vietu 30 lēcēju konkurencē.

"Nav jau tā, ka viss ir slikti. Ir jānovērtē tas, ka vispār esmu šeit, olimpiskajās spēlēs starp labākajiem sportistiem pasaulē. Es esmu izcīnījusi šo iespēju izbaudīt lielākos sporta svētkus pasaulē," teica Lasmane.

Normatīvs, lai kvalificētos uzreiz finālam, bija 14,35 metri, kamēr Lasmanes labākais rezultāts šosezon un personīgais rekords ir 14,47 metri. Sportiste atzina, ka izpildāmais normatīvs nebija neiespējami izpildāms.

"Citreiz ir tā, ka nesanāk. Neizdevās tīri no tehniskās puses tikt galā ar ieskrējienu. Jau ieskrējiens ir tas, kas nosaka tālāko lēcienu, bet paši lēcieni bija ļoti spēcīgi un labi. Biju labā lēcienu formā, bet skrējiens neizdevās," turpināja sportiste, piebilstot, ka ieskrējienā nespēja sajust paātrinājumu.

Lasmanei šīs bija pirmās olimpiskās spēles un viņa secināja, ka arī satraukums nedaudz traucējis sasniegt labāku rezultātu.

"Šis noteikti nāks kā laba pieredze. Jā, es esmu bijusi Eiropas un pasaules čempionātos, bet nekas nav salīdzināms ar olimpiskajām spēlēm. Šī būs milzīga pieredzes bagāža, kas nāks man līdzi, un noteikti palīdzēs nākamajās olimpiskajās spēlēs. Es noteikti būšu atpakaļ un es būšu labāka," norādīja latviete.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!