Parīzes olimpisko spēļu astotajā dienā, 3. augustā, vieglatlēts Valters Kreišs startēja kvalifikācijas sacensībās kārtslēkšanā, šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš sacentās grupas braucienā, bet grupu turnīra noslēdzošo maču aizvadīja pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova.

Sestdien tika sadalīts 31 medaļu komplekts airēšanā, badmintonā, burāšanā, džudo, galda tenisā, jāšanas sportā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, sērfošanā, šaušanā, šosejas riteņbraukšanā, tenisā, vieglatlētikā un vingrošanā.

Latvijai sportiskā ziņā šī bija patīkama diena. Pludmales volejbolistes Graudiņa/ Samoilova izcīnīja uzvaru priekšsacīkšu pēdējā spēlē un nodrošināja sev automātiski ceļazīmi uz astotdaļfinālu, kuru aizvadīs pirmdienas rītā.

Riteņbraucējs Skujiņš pēdējos kilometros iesaistījās cīņā par augstām pozīcijām un finišēja piektajā vietā, kas ir otrs visu laiku labākais Latvijas sasniegums riteņbraukšanā olimpiskajās spēlēs pēc Daiņa Ozola negaidīt'zelta Barselonā 1992. gadā.

Savukārt kārtslēcējs Kreišs patīkami pārsteidza ar stabiliem lēcieniem, kas nodrošināja vietu finālsacensībās.

3. augustā sprinteres noskaidroja planētas ātrāko skrējēju un tā tagad ir Džuljena Alfreda, kura tādējādi izcīnīja Sentlūsijai pirmo olimpisko zeltu valsts vēsturē. Notikumiem bagātā dienā ķīniete Džena Sjiņveņa kļuva par pirmo ķīniešu tenisisti, kura ir izcīnījusi olimpisko spēļu zelta medaļu vienspēlē. Savukārt ASV vingrotāja Simona Bailsa vingrošanas sacensībās izcīnīja trešo zelta medaļu.

Peldēšanā savu otro zeltu Parīzē un devīto olimpisko zeltu karjerā izcīnīja izcilā amerikāniete Keitija Ledeki, kura bija ātrākā 800 metros brīvajā stilā, bet ASV peldētāji labo pasaules rekordu 4x100 metru jauktajā stafetē jauktajā stilā.

Portāls "Delfi" piedāvāja Parīzes olimpisko spēļu sestdienas sacensību teksta tiešraidi: