Serbu tenisa zvaigzne Novāks Džokovičs svētdien triumfēja Parīzes olimpiskajās spēlēs, izcīnot savu otro olimpisko medaļu karjerā.

Finālmačā pasaules rangā otrajā vietā esošais Džokovičs, kurš uzvarējis 24 "Grand Slam" turnīros, divos taibreikos ar ar 7-6 (7:3), 7-6 (7:2) pieveica spāni Karlosu Alkarasu (ATP 3.).

21 gadu vecajam Alkarasam šīs bija pirmās olimpiskās spēles, bet Džokovičam šī bija ceturtā Olimpiāde, līdz šim pie godalgām tiekot tikai 2008. gadā Pekinā, kur viņš izcīnīja bronzu.

Tikmēr bronzu izcīnīja itālietis Lorenco Muzeti (ATP 16.), kurš cīņā par vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ar 6-4, 1-6, 6-3 sestdien pārspēja kanādieti Fēliksu Ožē-Aljasimu (ATP 19.).

Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.