ASV vīriešu basketbola izlase ceturtdien atspēlēja 17 punktu deficītu un Parīzes olimpisko spēļu pusfinālā ar 95:91 (23:31, 20:23, 20:22, 32:15) pārspēja Serbiju, iekļūstot finālā, kurā to jau gaida Francijas izlase. Francūži savā pusfinālā ar ar 73:69 (18:25, 15:8, 23:17, 17:19) uzvarēja Vāciju.

ASV atspēlēšanās pret Serbiju

ASV ar Stefena Karija divpunktu metienu guva pirmos punktus spēlē, bet pēc tam vēl tikai vienreiz pēc Karija trīspunktu metiena bija vadībā (15:13).

Serbi pēc 11:0 izrāviena ieguva 42:25 pārsvaru un atlikušajā laikā nosargāja vadību līdz pēdējai ceturtdaļai, kad Lebrons Džeimss ar divpunktu metienu panāca neizšķirtu - 84:84.

Ar Karija tālmetienu amerikāņi pirmoreiz kopš pirmās ceturtdaļas izvirzījās vadībā ar 87:86 un vadību nosargāja līdz spēles beigām.

Amerikāņiem 36 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Karijs, 19 punktus guva Džoels Embīds, bet Džeimss sakrāja 16 punktus, 12 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Serbijas komandā Bogdans Bogdanovičs guva 20 punktus, Nikola Jokičs sakrāja 17 punktus, piecas atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles, bet 15 punktus guva Aleksa Avramovičs.

Francija "nolauž" pasaules čempioni Vāciju

Pirmos sešus punktus guva Vācija, pirmajā ceturtdaļā panākot 12:2 pārsvaru, bet pirmā puslaika beigās Francija rezultātu izlīdzināja - 33:33. Mājinieki pēdējā ceturtdaļā panāca 13 punktu pārsvaru (66:53) un nosargāja uzvaru.

Uzvarētājiem 17 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Geršons Jabuzele, 16 punktus un septiņas atlēkušās bumbas - Izaja Kordinjē, bet Viktors Vembanjama - 11 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Vācijas vienībā 18 punktus guva Deniss Šrēders.