Aleksandrs Teksjē piektdien Rīgā Milānas un Kortīnas 2026.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā izcēlās ar trīs gūtiem vārtiem un sekmēja Francijas vīriešu hokeja izlases otro panākumu.

Otrajā mačā francūži ar 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) apspēlēja Slovēniju.

Pirmajā trešdaļā abus Francijas vārtus guva Teksjē, kurš vispirms nogādāja ripu slovēņu vārtos mača septītajā minūtē, bet nepilnas piecas minūtes viņam izdevās pārsvaru dubultot.

Tuvojoties otrā perioda izskaņai, slovēņiem izdevās atgūt vienus vārtus, kad ar precīzu metienu izcēlās Jans Urbass.

Trešo periodu Slovēnija sāka vairākumā, taču neilgi pēc tam slovēņi tika pie noraidījuma un Francijas vairākumu rezultatīvi noslēdza Teksjē, tiekot pie "hat trick" šajā mačā. Pusminūti pēc Teksjē trešajiem vārtiem 4:1 Francijas labā panāca Tims Bozons, kuram izdevās veiksmīgs pretuzbrukums.

Trešās trešdaļas vidū Bozons vēlreiz tika pie gūtiem vārtiem, kad viens no slovēņu spēlētājiem uzgrūdās savam vārtsargam un francūzis pēc Pjerika Dubē piespēles varēja raidīt ripu tukšos pretinieku vārtos.

Jau ziņots, ka ceturtdien turnīra ievadā Latvija ar 4:2 pārspēja Slovēniju, bet Francija ar 7:2 sagrāva Ukrainu.

Latvijas izlase par ceļazīmi uz 2026.gada olimpiskajām spēlēm Milānā un Kortīnā d'Ampeco 1.septembrī vēl tiksies ar Franciju.