Flīžu virsmas
Nu jau kādu laiku bijām pieraduši pie gludām koka imitācijas vai akmens masas virsmām, bet nu pamazām dizainā ienāk flīžu virsmas ne tikai uz sienām, bet arī darba zonā, kur gatavojam. Flīzes virtuvē bija aktuāla tendence 70. un 80. gados, bet nu arī mūsdienās šāds risinājums, protams, daudz mūsdienīgākā izpildījumā, ienāk virtuvēs, un pamazām izkonkurē vēl nesen aktuālās fototapetes un sienu paneļus. Flīzes ir gludākas, spraugas ne tik dziļas un lielas, turklāt virsma ir viegli kopjama.
Flīžu posmi labi izskatīsies gan uz darba virsmas, gan uz sienas, starp galdu un augšējiem plauktiem. Elegantu dizainu panāksi, ja izmantosi vienādas flīzes abām virsmām, veidojot saskanīgu pāreju, kas jo īpaši labi derēs mazās virtuvēs, nepiesātinot interjeru ar krāsām un materiāliem.
Aizkari durtiņu vietā
Savulaik virtuves skapīšus durtiņu vietā rotāja īsi aizkari, tādējādi aizsedzot plauktos glabāto un radot gaumīgāku kopskatu. Nu šī tendence atkal atgriežas modē, un aizkari durtiņu vietā vairs nav pagaidu variants, bet gan stilīgs risinājums virtuvē.
Šī ideja visbiežāk tiek īstenota lauku māju virtuvēs, bet tikpat labi aizkari var noderēt arī pilsētas dzīvoklī, tādā veidā aizsedzot kādus brīvos plauktus zem izlietnes vai kur citur.
Aizkari rada mājīgāku noskaņu, tie kalpo kā spilgti akcenti, turklāt kopskatu ik pa laikam telpā var mainīt, nomainot vien aizkaru audumu, un virtuve atkal izskatīsies kā jauna! Turklāt šis risinājums viennozīmīgi mazāk patukšos naudas maciņu, nekā speciāli gatavota iekārta ar durtiņām priekšplānā.
Krāsainas virtuves iekārtas
Lai arī kādu laiku virtuvē pieprasītas bija mēbeles ļoti neitrālos toņos, un starp populārākajiem ierindojās smilšu toņi, arvien biežāk cilvēki atgriežas pie pārbaudītām vērtībām, kas savulaik bija oriģinalitātes zīme. Krāsainas durtiņas, skapīši, plaukti un dažreiz pat dažādu krāsu savienojums vienai iekārtai nav bezgaumība, bet gan mūsdienīgs dizaina risinājums.
Iedvesmu krāsainībai virtuvē var smelties arī tad, ja nav plānots mainīt virtuves iekārtu. Kādu plauktu var pārkrāsot, ja mēbeles ir senas, iespējams, krāsas ota ir tas, kas nepieciešams jauneklīgākam izskatam, bet var izlīdzēt kaut vai tikai ar aksesuāriem.
Zeltīti akcenti
Kādu laiku bijām pieraduši pie hromētām virsmām jaucējkrāna izvēlē, arī pie ne tik uzkrītošiem rokturiem virtuves mēbelēm, bet nu uzvaras gājienu svin apzeltītas detaļas, kas ļoti harmoniski sasaucas kopā ar dažādām krāsām virtuves interjerā.
Plastmasas rokturus, sudrabotas krāsas virsmas pamazām izkonkurē bronzas, kapara, vara, misiņa un citu dzīvespriecīgāku nokrāsu materiāli.
Telpaugu klātbūtne
It kā telpaugiem virtuve nešķiet tā piemērotākā vieta, jo ne ir tik daudz vietas, ne gaiss šķiet piemērots augiem, tomēr augu pārbagātībā ir ļoti daudz dažādības, kas derēs tieši audzēšanai virtuvē. Starp citu, ir pat daži telpaugi, kas vislabāk jutīsies tieši virtuvē, par tiem vairāk vari uzzināt šeit.
Prāto, kur gan atvēlēt vietu telpaugiem virtuvē? Noteikti ir kāda brīva vieta uz atvērtā tipa plauktiem, kur grezni izskatīsies kāds nokarenais augs, tāpat arī uz virtuves mēbeļu augšējām virsmām var nolikt kādu nokareno augu. Bet visizplatītākā vieta ir tvaika nosūcējs, uz kura jo īpaši labi izskatīsies ripsālis. Te gan nevajadzētu likt tos smagākos telpugus, bet kaut ko vieglu –pavisam droši! Augu parādei vietu vērts atvēlēt arī uz palodzes, kur līdzās garšaugiem podiņos var nolikt iestādītu lavandu vai lauru kociņu, kas noderēs arī ēdiena gatavošanai.