Virtuves iekārtojums nav no vieglajiem, jo ne tikai rūpīgi jāpārdomā mēbeļu izvēle, bet arī vadošā telpas krāsa, kas atspoguļosies uz sienām un arī mēbelēm. Kāpēc lemt par labu tumšam virtuves iekārtojumam, skaidrojam ar portāla "Houzz" ekspertu ieteikumiem.
Īpaša atmosfēra. Kā skaidro portāls, tad virtuve tumšā krāsā piešķir telpai īpašu atmosfēru, eleganci un intimitāti. Ja vēl izvēlas atbilstošu apgaismojumu, tad īpaši skaisti izceļas virsmas, plaukti un skapīši.
Stilīgums un šiks. Tumšā krāsa piešķirs telpai šiku un modernu pieskārienu. Tas uzreiz nenozīmē, ka arī sienām ir jābūt tumšā krāsā, bet, piemēram, melni var būt tikai skapīši. Kā redzams fotoattēlā zemāk, tad melnā krāsa lieliski saskan ar balto un arī koka virsmām, tādējādi radot bagātīgu kopskatu un izceļot detaļas – zelta krāsas jaucamkrānu un skapīšu rokturus.
"Paslēpj" dažādus sīkumus. Tumšā krāsa ir arī praktiska, jo tā var vizuāli "paslēpt" dažādus pleķīšus un traipus, kas baltās krāsas gadījumā būtu redzami kā uz delnas. Tāpat mazāk būs redzamas nodiluma pēdas, kāds skrāpējums, kā arī skapīšu rokturi, jo tie "saplūdīs" ar melno virtuves iekārtu.
Kontrasts ar balto krāsu. Ja jūs vēlaties savu virtuvi radīt iespaidīgu, tad baltās un melnās krāsas salikums būs perfektākā izvēle. Baltā marmora virsma izskatīsies satriecoši uz melnajiem skapīšiem. Tāpat var arī kombinēt mēbeļu un sienu krāsu, piemēram, sienas krāsot baltas, bet mēbeles izvēlēties melnas. Šādi vairāk izcelsies skapīši. Taču, lai telpā radītu mājīgāku atmosfēru, tad var izvēlēties koka grīdas segumu.
Iespēja izcelt citas krāsas. Dramatisku pieskārienu var radīt ne tikai ar balto krāsu, bet arī ar citām. Eksperti aicina nebaidīties no košām krāsām savā virtuvē, piemēram, melno interjeru var papildināt ar spilgti zaļiem krēsliem, sarkaniem dekoriem vai košu kanvu.
Luksusa pieskāriens. Tumšās krāsas salikumā ar metālisku apdari rada luksusa un greznuma sajūtu telpā. Īpaši labi izskatīsies, ja tumšā krāsa būs tandēmā ar misiņa, vara vai apzeltītiem priekšmetiem. Kā redzams fotoattēlā zemāk, tad ne tikai jaucējkrāns var būt zeltītā krāsā, bet arī virtuves siena. Grezni, vai ne?
Krāsa kā telpas nodalītājs. Ja ir atvērtā tipa virtuve jeb studio, tad tumšā krāsa var būt kā telpas nodalītājs. Proti, tā vizuāli atdalīs dzīvojamo telpu no vietas, kur tiek gatavoti ēdieni. Tāpat šādi var akcentēt arī citas zonas virtuvē, piemēram, galds var būt balts, bet cepšanas un šmorēšanas vietas var būt tumšā krāsā.