1. Gleznas piekārtas pārāk augstu no grīdas
Grūti izskaidrojams, bet bieži izplatīts fakts - mums ir tendence gleznas, fotogrāfijas un citus ierāmētus darbus pie sienām piekārt nepareizā augstumā. Visbiežāk - par augstu. Iespējams tādēļ, ka mērīšanas un augstuma izvēles process notiek kājās stāvot, bet gleznas vislabāk skatāmas sēžot. Iespējams tādēļ, ka vienkārši tiek pārvērtēts attālums no grīdas.
Kāds ir pareizs augstums gleznu novietojumam uz sienas? Pirmkārt, jāatceras, ka visiem mākslas darbiem vienā telpā jābūt novietotiem vienā augstumā, līdz ar to nepieciešama precīza uzmērīšana. Otrkārt, mērījums jāveic līdz objekta centram nevis augšējai vai apakšējai malai. Konkrēti: 145 centimetri no grīdas līdz gleznas centram.
2. Nepietiekams apgaismojums
Lielākā daļa mitekļu netiek pietiekami apgaismoti. Pat gadījumos, kad telpā atrodas pietiekami daudz lampu, saimnieki tās izvēlas neieslēgt. Dažkārt tiek pieņemts, ka pietiek ar vienas spuldzes lampiņu pie griestiem istabas centrā. Tā ir būtiska kļūda. Kādēļ?
Katrai telpai jābūt vismaz trijiem gaismas punktiem, turklāt neskaitot centrā lampu pie griestiem. Vislabākie gaismas avoti ir netiešie: bez "kailām" spuldzēm, bet izmantojot abažūrus vai mazas lampiņas pie sienām. Turklāt lampām jāatrodas zem cilvēka acu līmeņa.
Galda un grīdas lampas dzīvojamajām telpām ir visieteicamākie gaismas avoti - tās ļauj labāk izgaismot apkārtni, patīkami noēno cilvēku sejas un izceļ interjera krāsas un materiālu tekstūras.
3. Kolekcijas izliktas apskatei nepārdomātās vietās
Vai ikviens no mums aizraujas ar kolekcionēšanu, turklāt tie kolekcionētas tādas ierastas lietas kā grāmatas, figūriņas, markas, cepures, vai pavisam neparastas - atkarībā no katra iemītnieka gaumes un aizraušanās. Interjera speciālisti aicina neaizmirst vienu: lai cik ļoti tu mīlētu savu rūpīgi vākto kolekciju, tomēr "neizstādi" to apskatei vairākās mitekļa vietās uz dažādām virsmām.
Nenokrāmē visas brīvās virsmas, piemēram, ar kaķu figūriņām, bet atvēli tām vienu vietu, kur turpmāk mitināsies tava iecienītā mīluļu kolekcija. Turklāt tādā gadījumā tu varēsi ērti pārskatīt visu vākumu un priecēt ar to acis, neapstaigājot vairākas istabas.
4. Bailes no spilgtām vai tumšām krāsām
Pajautā apkārtējiem viņu mīļāko krāsu un tikai retais atbildēs, ka tā ir balta, melna vai bēša. Tomēr, iekārtojot mājvietu, vairums cilvēku izvēlas neitrālas krāsas un gaišus toņus. Lai arī krāsas izvēle ir ilgtermiņa "saistības", tomēr nevajadzētu baidīties eksperimentēt ar spilgtākām krāsām un intensīvākiem toņiem.
Tas, protams, nenozīmē, ka tūlīt visas četras viesistabas sienas jāpārkrāso tumšzilā tonī! Sāc ar dažiem spilgtas krāsas dīvāna silveniem, krāsainu gultas veļu vai izvēlies nokrāsot citādā tonī vienu istabas sienu. Vislabākais līdzsvars? Divdesmit procenti kontrastkrāsas katrā no mājvietas telpām.
5. Nepietiekams skaits paklāju
Aplūkojot modernos interjera projektus un skices, ir viegli pamanīt, ka tiek aizmirsts svarīgs elements - paklājs. Protams, nekas nevar būt skaistāks par dabiska materiāla tikko ieklātu grīdas segumu, tomēr no praktiskā un mājīguma sajūtas uzburšanas viedokļa paklāji ir neaizstājami. Tie palīdz ienest telpā krāsu un absorbē skaņu. Pa vienam paklājam ieteicams ieklāt tādās telpās kā dzīvojamā istaba, koridors, guļamistaba, vannas istaba (vannas paklājiņš), virtuve (raupjāka materiāla) un mājas birojs.
Vēl viens vērā ņemams padoms? Izvēlies vienu patiešām lielu un mīkstu, pēdām patīkamu paklāju, kas konkrēto telpu padarīs mājīgu un piešķirs tai pavisam īpašu noskaņu.
6. Aizmirsti aizkari un žalūzijas
Visrupjākā no visām kļūdām portāla "Apartment Therapy" speciālistu skatījumā ir aizmiršana par tādu būtisku interjera elementu kā aizkari. Cilvēki tik ļoti vēlas atvērt un apgaismot savu dzīvokli vai māju, ka nevēlas pie logiem pielikt neko, kas aizkavētu gaismas ieplūšanu telpā.
Interjera dizaineri uzskata, ka logi patiesībā ir "caurums sienā" un ja tos pareizi "nesapludina" ar pārējo istabas iekārtojumu, tad tie var nopietni bojāt kopējo skatu un radīt pārrāvumu interjerā. Tādēļ nopietni jāpiedomā pie katra loga noformējuma - lai tas būtu ne vien funkcionāls, bet estētiski iekļautos kopējā ainā.