Tautas padomi, kā likvidēt sūnas uz taciņām, dārza mēbelēm un jumta
Foto: Shutterstock
Vai tas būtu apsūnojis jumts, spraugas starp dārza taciņām, bruģa vai pat žogs, kas neglīti apaudzis ar plānu sūnas kārtu, tā nav vēlamākā pazīme, ko novērot dārzā vai pagalmā. Ja vien apzināti neesam ļāvuši sūnām apaugt, jo ir reizes, kad tas tiešām izskatās skaisti, jādomā, kā tās likvidēt un neļaut atkāroti parādīties, tāpēc apkopojām tautas metodes un praktiskos ieteikumus no portāla ''Cālis'' foruma lietotājiem.

Vispirms svarīgi saprast, kādos apstākļos sūnas rodas. Sūnas tāpat kā ķērpji, aļģes veidojas mitrā vidē, un tas nozīmē, ka zem tām virsma nepārtraukti ir mitra, līdz ar to var rasties bojājumi. Piemēram, betons var drupt, metāls aprūsēt un arī koks laika gaitā trūpēt, tāpēc sūnām jebkurā gadījumā nebūtu vēlams veidoties nedabiskajā augšanas vidē.

Jumta speciālisti gan izteikušies, ka bitumena jumti ziemeļu un vēl aizēnotā pusē nodrošina teju 100% garantija sūnu augšanai, atšķirīgs var būt tikai laiks, cik ātri tas notiks. Foruma aktīvisti pēc pieredzes stāsta, ka sūnu rašanās iemesls uz jumta var būt arī ventilācija un siltinājums. Vairāk par sūnu likvidēšanu uz jumta lasi šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!