bruģis sūnas taciņa taka
Foto: Shutterstock
Lai vai cik rūpīgi būtu ieklāts bruģis, sūnu parādīšanās spraugās nav reta parādība, tāpēc tautas padomi, kā vēl bez izkasīšanas ar nazīti no tām atbrīvoties, būs vairāk kā noderīgi.

Veikalu plauktos var atrast speciālos līdzekļus, kas sola iznīdēt saaugušās sūnas, bet – vai tiešām nav neviena cita metode, kā atgūt bruģēto taciņu skaistumu? Atbildi lūkojām ''Cālis'' forumā, kur atklājām vēl dažas metodes.

Kāds foruma aktīvists iesaka visupirms izmēģināt vienkāršāko metodi – apliet spraugas ar kolu, kas visai labi ''izēd'' sūnas. Vairākkārtīgi to izdarot, spraugas atkal būs tīras.

Tiem, kas izvēlējušies par labu līdzekļiem, vērts ņemt vērā padomu no kāda pieredzējuša foruma aktīvista – bioloģiskai sūnu likvidēšanai lietot preparātu ar trīsvērtīgā dzelzi pamatsastāvā. Šajā sakarā gan jāņem vērā, ka līdzeklis bruģi padarīs oranžu, jo dzelzs oksidējas. Tonējums ar laiku gan pazudīs, bet sākumā tas būs redzams.

Kas attiecas uz senākām tautas metodēm, kāds iesaka izmēģināt arī izbārstīt pelnus – tie netīkot sūnām.

Foto: Shutterstock

Ja ir iespēja tikt pie augstspiediena ierīces, tad ar to arī varot iztīrīt sūnas no spraugām. Ārzemēs visai izplatīta ir metode ar lāpai līdzīgu speciālu ierīci, kas sūnas vai nezāles izdedzina. Ar šo metodi efektu varētu izdoties ieraudzīt ātrāk.

Bet varbūt nav vērts cīnīties ar šo dabas parādību un ļaut sūnām izdaiļot bruģi? Arī kāds foruma aktīvists rosina vairākkārt pārdomāt, jo citi tik ļoti vēlētos, lai akmeņu vai taciņas apaug ar sūnām, turklāt tas piestāv dārzam un pagalmam. Varbūt nevajag apaugt sūnām uz pašiem akmeņiem, jo tad virsma kļūs slidena, bet spraugas gan var palikt saaugušas zaļas – tas noteikti izskatīsies daiļāk par melnzemi. Turklāt, ja starp bruģakmeņiem ir saaugusi sūna, pastāv mazāka iespējamība, ka tur varētu iesēties zāle, jo to likvidēt gan būs jau krietni grūtāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!