tīrīšanas rīki līdzekļi uzkopšana švamme birste lupata
Foto: Shutterstock
Ar vēlmi tīrīt ir kā ar apetīti – tā rodas ēdot. Kad esi pieķēries vienam istabas stūrim, rokas teju vai pašas sniedzas ķerties klāt arī otrajam un trešajam, tāpēc tīrīšana var aizņemt pat vairākas stundas. Lai visi mājas pienākumi tiktu veikti ātri un kvalitatīvi, iepazīstinām tevi ar tīrīšanas aprīkojumu, kurš procesu manāmi paātrinās.

"Cleanpedia" raksta, ka tīrīšanas un mazgāšanas darbu veikšanu atvieglo piemēroti materiāli, līdzekļi un rīki. Lūk, seši no tiem!

Kā viena no nepieciešamībām tiek minēts universāls tīrīšanas līdzeklis, kuru var gan iegādāties veikalā, gan arī uztaisīt pats. Ja būsi apbruņojies ar šādu tīrīšanas līdzekli un lupatu, tiksi galā ar visdažādāko virsmu netīrumiem.

Runājot par pašgatavoto līdzekli, vari izmēģināt etiķa vai trauku mazgājamā līdzekļa sajaukumu. Vispirms ielej bļodiņā pāris deserta karotes etiķa vai arī aizstāj to ar iepriekšminēto trauku mazgājamo līdzekli tādos pašos daudzumos. Pēc tam pielej klāt litru ūdens un sajauc visu kopā. Lai liktu lietā šo sajaukumu, iepildi to pudelē ar izsmidzināmo galu, nevis mērcē lupatu tieši līdzeklī.

Foto: Shutterstock

Paturpinot par netīrumiem, liela daļa cilvēku atpazīs situāciju, kad uz dažādām virsmām piekaltušas ēdienu paliekas. Šī iemesla dēļ noderīgi mājās turēt arī raupjāku lupatiņu, taču jāpārliecinās, ka tā nesaskrāpēs virsmu un nesabojās kopējo skatu.

Uzkopšanas līdzekļu sarakstā tiek minēta arī dzeramā soda. Tā ir patiesi universāls palīgs tīrīšanā, un nav jāuztraucas, ka tā varētu "izkost" caurumus vai izbalināt krāsas audumos un mēbelēs. Lielākoties sodu izmanto virtuves un vannasistabas tīrīšanā.

Plīts un ledusskapja tīrīšanā izmanto sodu, jaucot to attiecībā viens pret trīs (soda: ūdens). Ja pievienosi šim līdzeklim nedaudz trauku mazgājamo, tas kļūs biezāks un lieliski noderēs cīņai ar netīrumiem vannasistabā. Starp citu, ja ieliksi ledusskapī nelielu trauciņu ar sodu, tā neitralizēs dažādas smakas, kuras reizēm rodas no ēdiena, taču atceries to nomainīt katru mēnesi.

Foto: Shutterstock

Dabīgo tīrīšanas līdzekļu sarakstā liekams arī etiķis un citrona sula, ko arī derētu turēt savā tīrīšanas "komandā". Etiķa un ūdens sajaukums palīdzēs stiklam atkal spīdēt un laistīties, kā arī atjaunot glītu skatu koka virsmām, taču citrons ar savu intensīvo aromātu itin visos tīrīšanas darbos būs noderīgs.

Gumijas cimdi – bez tiem nekur! Lai gan reizēm pat nemanām, cimdi ilgtermiņā palīdz ādas veselībai un aizsargā no dažādu līdzekļu nonākšanas uz tām. Noderīgi būtu mājās turēt pat divus pārus cimdu, lai būtu gan atsevišķi trauku mazgāšanai, gan vannasistabas un tualetes uzkopšanai.

Kad būsi sagatavojis tīrīšanas līdzekļus un uzvilcis rokās cimdus, galvā ienāks jautājums – bet ar ko vislabāk tīrīt? Šī iemesla dēļ noderīgi mājas turēt vairākas trauku un mikro šķiedru lupatiņas, kuras palīdzēs darbu veikšanā. Lai ik pēc pāris nedēļām nebūtu jāpērk jaunas lupatiņas, apskati šo padomu, kā mazgāt un novērst nepatīkamu smaku trauku lupatiņām un švammēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!