Pīlādzis ir gana glīts, lai kādu zariņu liktu vāzē griezto ziedu vietā.
Lauku romantika izcelsies, ja pīlādžu zarus saliksi kādā kannā vai spainītī.
Ja mājās ir kādi zemi trauki, var saplūkt arī mazākus pīlādžogu zarus un izkārtot dekoratīvā kompozīcijā. Pīlādži ir pateicīgi ar to, ka pat bez ūdens ilgi saglabās daili gan ogu krāsā, gan lapu zaļumā.
Tā kā pašlaik arī virši zied pašā plaukumā, apvieno šīs dabas rotas un izveido elegantu vainadziņu piekāršanai pie durvīm.
Vakari kļūst arvien tumšāki, taču tā ir iespēja izvilkt no plauktiem sveces un izgaismot vakarus ar siltajām liesmiņām. Lukturos un lielākos svečturos var salikt pīlādžu ķekarus, kas skaisti izskatīsies gan svecēm degot, gan pārējā laikā.
Visai glīti izskatīsies, ja sasiesi vairākus mazākus pīlādžu pušķīšus un pēc tam tos iesiesi garākā strīķī. Šāds sienas dekors labi izskatīsies gan pie kamīna, gan pie sienas iekārts. Vēl var aizņemties šo pamācību un savērpt ogas drātī, un pēc tam izlocīt vēlamo formu.
Visai glīti izskatās, ja oranžās ogas savērpj diegos un izveido sapņu ķērājam līdzīgu dekoru. Šāds labi izskatīsies priekšnamā, pie namdurvīm, uz terases, balkona vai pat guļamistabā.
Vēl jau ir gana silts, lai dekorus izvietotu arī ārpus mājas, piemēram, uz lieveņa, izrotājot iekarināmus traukus, groziņus vai svečturus ar pīlādžogām.
Arī mazmājiņa pelnījusi kādu rudens noskaņas dekoru, vai ne tā?
Savukārt dziļās burkās apkārt svecei var aplikt zariņus ar visām ogām, lai uguns liesmas izgaismo rudens veltes.