Iedvesmojoties no portāla "Reader's Diggest", aplūkojam darbības, kā rezultātā ledusskapja "dzīves" ilgums krietni vien sarūk. Savukārt šajā rakstā varēsi izlasīt kļūdas, kas tiek pieļautas ledusskapja ikdienas lietošanā. Starp citu – viena no tām ir arī piena likšana durvīs!
Lūk, kādas darbības samazina ledusskapja kalpošanas ilgumu:
- Netiek tīrītas ledusskapja detaļas, piemēram, blīvgumijas un durvis. Arī ledusskapī mēdz krāties dažādu ēdienu krikumi, kas ilgstošā laika periodā var novest pie tā, ka durvis vairs kārtīgi nepilda savu funkciju un gar tām var spraukties ārā aukstums.
- Pārāk liels pārtikas daudzums – ledusskapis tiek pārslogots. Tas ne tikai rada bīstamību, ka kaut kas var izkrist laukā no ledusskapja un uzkrist virsū, netīšām sabojājot arī pašu ledusskapi, bet tas var nepildīt arī kārtīgi savu funkciju. Ja ledusskapis ir pārāk pilns, pastāv iespēja, ka durvis līdz galam nevar aizvērt ciet.
- Saldētavas temperatūra ir pārāk liela. Ja ledusskapis sāk saldēt kā traks, iespējams, pie vainas ir arī bojāts termoregulators. Kā reiz "Tava Māja" skaidroja ''Electrolux'' eksperts Edgars Grieznis, vispiemērotākā temperatūra saldētavā ir no -18 līdz -20 grādiem pēc Celsija. Ja saldētava būs pārvērtusies vienā lielā un biezā ledus kārtā, tad tā vairs nedarbosies efektīvi. Neaizmirsti arī to, ka ledusskapja atkausēšana pasargā dzesētāju no biezas ledus kārtas, ļaujot tam darboties efektīvāk.
- Neparastu trokšņu ignorēšana. Ledusskapis sākt dūkt un izraisa vēl nedzirdētas skaņas? Tas liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā! Šo faktu nedrīkst ignorēt, tāpēc talkā jāsauc profesionāļi, kas šo problēmu novērsīs.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit