Pērn Latvijā nākuši pasaulē 14 490 bērni, kas ir zemākais rādītājs 100 gadu laikā, turklāt dzimušo skaits uz 1000 iedzīvotājiem samazinās straujāk nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES) kopumā. Demogrāfisko lietu padome premjerministres Evikas Siliņas (JV) vadībā gada sākumā vienojās, ka demogrāfijai ir vieta un nozīme visu nozaru attīstības politikās, tāpēc ministrijas iesniegušas priekšlikumus demogrāfiskās politikas attīstībai, kuras Labklājības ministrija apkopojusi vienotā informatīvā ziņojumā. Tas oktobrī nodots sabiedriskajai apspriešanai un šonedēļ par to diskutēja arī Demogrāfisko lietu padomē. Vai šis plāns palīdzēs izvilkt Latviju no dzimstības bedres? Par to 8. novembrī diskutējām "Delfi TV" raidījuma "Spried ar Delfi" speciālizlaidumā.

ES statistikas pārvalde "Eurostat" prognozē, ka Latvijas iedzīvotāju skaits turpinās samazināties, no 2022. līdz 2070.gadam sarūkot par trešdaļu jeb līdz 1,3 miljoniem. Kamēr dzimstība sarūk, vidējais mūža ilgums pieaug, kas nozīmē, ka nākotnē būs mazāks iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā un demogrāfiskās slodzes līmenis pieaugs.

Prezentējot informatīvo ziņojumu un tā tapšanas procesā identificētos steidzamos pasākumus dzimstības jomā, LM uzsvērusi - pasākumi, kas vērsti tikai uz dzimstības veicināšanu, neglābs demogrāfisko situāciju Latvijā. Kāpēc bērnu Latvijā dzimst arvien mazāk, vai politika to var mainīt, vai gluži otrādi – viss jau ir nokavēts? Skatieties raidījumā!

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!