Kaut asas diskusijas raisījušas organizatoru noteiktās cenas uz atlikušajām pasaules hokeja čempionāta spēlēm Rīgā – tās svārstās starp 110 un 340 eiro par maču – hokejists Juris Štāls raidījumā "Spried ar Delfi" pauda cerību, ka tomēr atradīsies līdzjutēji, kuri būs gatavi no šādas summas šķirties, lai baudītu hokeju.
Kaut valdība iepriekš lēma, ka Rīgā notiekošā pasaules hokeja čempionāta spēles skatītāji nevarēs apmeklēt klātienē, Saeimas vairākums nobalsoja pretēji, un 1. jūnijā sākās biļešu tirdzniecība uz atlikušajām spēlēm, tostarp izšķirošo Latvijas izlases maču ar Vāciju. Sašutumu publiskajā telpā gan raisījušas organizatoru noteiktās biļešu cenas – 110 eiro uz maču starp Latviju un Vāciju, 165 eiro par iespēju klātienē vērot ceturtdaļfināla mačus, pusfinālu – 220 eiro, bet finālu – 340 eiro.
Štāls atgādināja, ka šādas biļešu cenas noteikusi nevis Latvija, bet turnīra organizētāji – Starptautiskā hokeja federācija – un jāpieņem, ka tās ir ekonomiski pamatotas. "Jā, protams, pasākums jau tuvojas saldajam ēdienam ceturtdaļfinālam, it sevišķi ar šo te Latvijas intrigu. Pasaules čempionāta rīkotāji arī grib nopelnīt. Protams, mēs apzināmies, ka ne visiem mūsu valstī ir paceļama šī te maksa, bet ņemsim vērā arī to, ka tas ir bizness, tas nevar būt par velti," prātoja bijušais Latvijas izlases hokejists.
Štāls arī atgādināja, ka no biļešu tirgotāju viedokļa nosacīti labvēlīgs ir fakts, ka cilvēki vienkārši ir izsalkuši pēc pasākumiem: "Ne kino, ne teātri, ne citi pasākumi netika apmeklēti. Cilvēki grib kaut ko sajust, saņemt izklaidi – noris tāds milzīgs pasākums un tev ir iespēja viņu klātienē apmeklēt – es domāju, tas cilvēkus vilks ārā un liks apmeklēt šīs spēles."
Sporta žurnālists Ulvis Brože gan bija skeptiskāks. Viņš norādīja, ka pirmajā biļešu tirdzniecības stundā pārdotas jau 1500 biļetes, bet pēc tam tirdzniecības temps pierimis. Viņš gan atzina, ka citos gados fani parasti pirkuši biļetes uz vairākām spēlēm kā arī maksājuši par nokļūšanu un dzīvošanu čempionāta mītnes valstī, kas šogad nav jādara, tomēr šaubījās, vai pat ņemot to visu vērā, Latvijā atradīsies daudz cilvēku, kuri gatavi šķirties no 340 eiro, lai klātienē vērotu čempionāta finālmaču.