Plašu rezonansi izraisījis "Facebook" platformā aprakstītais nesenais gadījums bērnu slimnīcā, kad divgadīgam bērnam ar grieztām brūcēm nācies gaidīt operāciju 12 stundas. Kāpēc tā notika, vai iespējams ko uzlabot slimnīcas darbībā, lai šādi gadījumi būtu retāk, kādas traumas bērni visbiežāk guvuši šovasar, un kā vecākiem labāk parūpēties par bērnu drošību, lai no traumām izvairītos, par to trešdien, 23. augustā pulksten 13.30 raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izvaicāja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārsti Renāti Snipi un slimnīcas valdes locekli Zani Straumi.

"Delfi" jau vēstīja, ka 12 stundas rindā uz operāciju pagājušo trešdien bija jāgaida kādam sadzīviskā negadījumā cietušam divgadniekam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur diena izvērtusies saspringta, jo uz vairākām stundām ieilgusi iepriekš plānota operācija, kas aizkavējusi arī pārējās. Slimnīca vecākiem atvainojusies un uzsver, ka šādas situācijas gadās ļoti reti.

BKUS norāda, ka visās slimnīcās Neatliekamās palīdzības nodaļās, kur pacientu plūsma nav paredzama un lielākajai daļai pacientu nav nepieciešama neatliekama medicīniska palīdzība, var nākties gaidīt vairākas stundas.

Bērnu slimnīcā pacientus vispirms apskata un iztaujā ārsta palīgs, kurš nosaka, kurā no gaidīšanas rindām pacients nonāk. Ja nepieciešama neatliekamā palīdzība, tā arī tiek sniegta neatliekami, savukārt steidzamos gadījumos, kad bērnam ir dzīvībai bīstams stāvoklis, ārsts pacientu apskata laikā, kas nav ilgāks par 15 minūtēm, un pieņem lēmumu par turpmākiem ārstniecības pasākumiem.

Ņemot vērā augsto bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija šogad veic sabiedrības informēšanas kampaņu "Pārvērt pārdrošību par drošību!". Tās ietvaros notiek izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu.

Kampaņas mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Sauklis "Pārvērt pārdrošību par drošību!" izvēlēts apzināti, lai parādītu, cik trausla ir robeža starp drošību un pārdrošību un ka pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi.

Tikmēr BKUS ziņo, ka pēdējā laikā aizvien biežāk vērojama agresīva attieksme un rupja izturēšanās pret slimnīcas personālu. Arī par to – šajā raidījumā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!