Ārsti jau ilgstoši ceļ trauksmi par agresijas gadījumiem, kas vērsti pret mediķiem un ārstniecības personālu. Pirms nedēļas Latvijas mediķu profesionālās organizācijas nosūtījušas vēstuli atbildīgajām ministrijām, aicinot pastiprināt atbildību par uzbrukumiem ārstniecības personām. Kādus risinājumus ārstu organizācijas piedāvā, ko par ideju – pielīdzināt uzbrukumu ārstam / uzbrukumam varas pārstāvim vai amatpersonai – saka Tieslietu ministrija, kādi vēl ir veidi, kā risināt ārstu drošības jautājumus, un arī – uzlabot komunikāciju starp pacientu, tā tuviniekiem un ārstniecības personālu, par to ceturtdien, 7. martā raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns runāja ar Latvijas Ārstu biedrības prezidenti, ģimenes ārsti Ilzi Aizsilnieci, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidenti, ģimenes ārsti Alisi Nicmani-Aišpuri, Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāri Laumu Paegļkalnu un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Izglītības un pētniecības daļas vadītāju, psihiatri Lieni Sīli.

Latvijas ārstniecības personu profesionālās organizācijas vēstulē pauž bažas par pieaugošo agresiju pret mediķiem – bieži pacienti un viņu pavadošās personas savu neizpratni par ārstniecības iestādē notiekošo risina agresīvā veidā, kā rezultātā ārstniecības personas, pildot savus darba pienākumus un rūpējoties par ikviena pacienta veselību, saskaras ar vardarbību ikdienas darbā.

Vēstulē norādīts, ka esošajā tiesiskajā regulējumā ārstam nav iespēju atteikties no turpmākās vardarbīga pacienta ārstēšanas, tādēļ ir būtiski pārskatīt minēto regulējumu, nolūkā aizsargāt ārstniecības personas no agresīviem un vardarbīgiem pacientiem.

Kā vienu no risinājumiem organizācijas vēstulē min iespēju noteikt par krimināli sodāmu uzbrukumu ārstniecības personai un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes darbiniekam, kurš nav ārstniecības persona (pēc analoģijas ar Krimināllikuma 269. pantu – Uzbrukums varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai).

Vienlaikus organizācijas lūdz uzsākt diskusiju par citām iespējām aizsargāt ārstniecības personas un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes darbiniekus no pacientu agresijas, tai skaitā, informējot un izglītojot ārstniecības personas par viņu tiesībām un iespējamiem rīcības modeļiem agresijas gadījumā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!