"Šis ir ļoti personisks datums manai ģimenei, un es savu attieksmi pret 9. maiju nemainīšu. Šajā situācijā, kad mēs runājam par karu Ukrainā, šogad absolūti nav pieņemami kaut ko publiski masveidā organizēt, bet 9. maiju es pieminēšu šoreiz ģimenes apstākļos, tāpēc, ka tas ir saistīts ar cilvēkiem, kas man ir tuvi," raidījumā "Kāpēc" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs ("Saskaņa").
"Es joprojām uzskatu, ka fakts, ka nacisms toreiz bija sagrauts – to ir vērts ne tikai pieminēt, bet arī dažreiz nosvinēt. Pateicoties Ukrainas karam, ir aizgājusi pavisam cita galējība – sakot, ka uz tā fona, ko Krievija tagad dara Ukrainā, vairs pat nav tik būtiski tas, ko darīja nacisti. Nē, nacisma sagrāvi ir vērts pieminēt arī ar svētku pasākumiem, kas tagad daudzu gadu garumā tuvākajā nākotnē vairs nebūs iespējams kara dēļ," pauda Ušakovs.
Politiķis skaidroja, ka 9. maija pasākumus 10 gadu laikā izdevies pārveidot par "ģimenes līmeņa" pasākumiem, uz kuriem gājuši cilvēki ar bērniem, un dziedājuši mūziķi, kas tagad Krievijā atzīti par "ārvalstu aģentiem", piemēram, Andrejs Makarevičs un grupa "DDT". Ušakovs norādīja: "Ja Maskavā mēs redzējām absolūti impēriskus pasākumus, pilnīgi militarizētus, un katru gadu tas attīstījās tālāk un tālāk, mēs Rīgā darījām visu precīzi otrādi."