"Ja tas ilgtu ilgāku laiku, tad tas būtu apsverams jautājums, jā!" – tā raidījumā "Kāpēc" teica Valsts prezidents Egils Levits, jautāts vai varētu rosināt Saeimas atlaišanu, ja tā ilgstoši vilcinātos ar Civilās savienības likuma pieņemšanu, kas nepieciešams Satversmes tiesas (ST) sprieduma izpildei. Viņš gan uzsvēra, ka 14. Saeimas vēlēšanu tuvums nozīmē – par likuma nākotni pilsoņiem tik un tā jālemj vēlēšanās. Savu personīgo nostāju par viendzimuma pāru juridisku atzīšanu Levits vairījās nosaukt.
Jau vēstīts, ka, reaģējot uz ST spriedumiem, kuros tā par pretlikumīgām atzina likuma normas, kas neparedzēja vienlīdzīgas tiesības viendzimuma pāriem bērnu kopšanas atvaļinājuma un mantojuma jautājumos, Saeima pirmajos divos lasījumos pieņēma Civilās savienības likumu. Tas ļautu kopdzīvi reģistrēt arī viendzimuma pāriem. Tomēr trešajā un galīgajā lasījumā deputāti "norāva kvorumu" – kaut atradās Saeimas sēžu zālē, balsojumā nepiedalījās. Līdz ar to likumprojekts nav ne noraidīts, ne apstiprināts, bet vienkārši "iestrēdzis" parlamentā.
Komentējot Saeimas rīcību Levits norādīja, ka "kvoruma noraušana" nav vēlams, bet ir likumīgs parlamentārā darba instruments, līdzīgi kā ASV Senātā lietotais "filibasters", ar ko politiķi var apturēt sev netīkamu likumprojektu virzību, pat ja atrodas mazākumā. Jautājuma būtība gan esot nevis Saeimas darba tehnikā, bet ST spriedumā, kuru varot izpildīt dažādos veidos. Civilās savienības likums esot viens veids, kā to izdarīt, bet ne vienīgais, kaut "citi patlaban tā īsti piedāvāti nebija," teica prezidents. Viņš gan pieļāva, ka ar Darba likuma grozījumiem, kas ļautu mātes viendzimuma partnerei saņemt "tēva atvaļinājumu", viena ST sprieduma izpildei formāli varētu pietikt.