"Tieši personas ar garīga rakstura traucējumiem ir tā personu grupa, kas saskaras ar vislielākajiem aizspriedumiem un tā rezultātā – arī dažādiem tiesību pārkāpumiem," raidījumā "Šķēršļu josla" atklāj Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītājas vietniece Gundega Bruņeniece. Viņa gan norāda uz zināmu pretrunu. Sūdzību par pārkāpumiem ir maz. Tas skaidrojams gan ar nespēju aizstāvēt savas tiesības, gan bailēm no negatīvas līdzcilvēku attieksmes, kas ir izplatīta parādība.
Par to, ar kādām grūtībām un tiesību pārkāpumiem Latvijā saskaras cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem un psihiskām saslimšanām, žurnāliste Alina Lastovska izvaicāja Latvijas Psihiatru asociācijas prezidentu Māri Taubi un Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītājas vietnieci Gundegu Bruņenieci. Tāpat eksperti pastāstīja par iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai un pārmaiņām, kas notikušas pēdējo gadu laikā.
Piedāvājam iepazīties ar raidījuma spilgtākajām epizodēm
Raidījumā "Šķēršļu josla" divas reizes mēnesī runājam par un ar cilvēkiem, kuriem ikdienā ir jāpārvar vairāk birokrātisku un fizisku šķēršļu nekā lielākajai daļai sabiedrības. Ne visi no tiem ir viegli pārvarami vai nojaucami, bet daži ir. Raidījuma mērķis ir identificēt grūtības, lai tās pārvarētu un neapzināti neradītu jaunas.
Raidījumu "Šķēršļu josla" vari klausīties arī "Apple" un "Spotify" podkāstos.