"Viņi negrib ķēpāties. Ja viņi redz, ka var tomēr bērnu integrēt, nekādu piemaksu jau par to nav," to, kāpēc bērnus ar dzirdes traucējumiem nereti izglīto speciālās mācību iestādēs, nevis uzņem vispārējās skolās, raidījumā "Šķēršļu josla" skaidro Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas "Sadzirdi.lv" valdes priekšsēdētājs Olafs Slūtiņš.
Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija "Sadzirdi.lv" ir pārliecināta, ka vispārējā izglītība bērniem ar dzirdes traucējumiem bez diskriminācijas ir pieejama "uz papīra", bet realitātē vecākiem nākas saskarties ar daudzām grūtībām, lai bērni saņemtu nepieciešamo izglītību. Kāda īsti ir situācija, kāpēc tā, kādi uzlabojumi veikti pēdējos gados un kādi plānoti tuvākajā laikā? Uz jautājumiem atbild Olafs Slūtiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā Gunta Arāja.
Piedāvājam iepazīties ar raidījuma spilgtākajām epizodēm
Raidījumā "Šķēršļu josla" divas reizes mēnesī runājam par un ar cilvēkiem, kuriem ikdienā ir jāpārvar vairāk birokrātisku un fizisku šķēršļu nekā lielākajai daļai sabiedrības. Ne visi no tiem ir viegli pārvarami vai nojaucami, bet daži ir. Raidījuma mērķis ir identificēt grūtības, lai tās pārvarētu un neapzināti neradītu jaunas.
Raidījumu "Šķēršļu josla" vari klausīties arī "Apple" un "Spotify" podkāstos.