Kāpēc tik bieži Latvijas un pasaules medijos, zinātniskās konferencēs un forumos notiek diskusijas, kur pārstāvēti tikai vīrieši? Dažreiz pat gadījumos, kad apspriestais temats skar, piemēram, sieviešu reproduktīvās tiesības. Vai tā sauktie "maneļi" tiešām ir slikti un vai ir iespējams ar "kvotu principu" situāciju mainīt. Par šo trīs žurnālistes - Alina Lastovska, Olga Dragiļeva un Anastasija Tetarenko-Supe - diskutēja raidījuma "Visas labas" piektajā epizodē.

Sarunā Alina, Olga un Anastasija secina, ka "maneļu" problēma ir reprezentācijā – jo retāk jaunās sievietes redz, ka par valstij svarīgiem jautājumiem publiski runā citas sievietes, jo mazāk viņas ir motivētas ieņemt atbildīgus amatus un kāpt pa karjeras kāpnēm. Rodas ilūzija, ka spēcīgie lēmēji ar atbildību ir tikai vīrieši.

Kāpēc tik bieži publiskajās diskusijās piedālās tikai vīrieši? Bieži, tā ir politisko partiju izvēle, nominējot tikai šī dzimumma pārstāvjiem atbildīgajos amatos. Latvijas eksistē veselas nozares, kur uzņēmumu valdēs un padomēs ir absolūtā vīriešu dominance. Vienlaikus raidījuma dalībnieces spriež – vai problēmu iespējams atrisināt ar kovu principu, uzstādot striktus kritērijus, ka bez sievietēm diskusija nav iespējama.

"Visas labas" ir desmit raidījumu sērija, kur žurnālistes pievērsīsies tādiem tematiem kā mīti un aizspriedumi par sievietēm, viņu spējām, piemērotību dažādiem amatiem un nodarbēm, kā arī centīsies veicināt izpratni par feminismu un dzimumu līdztiesību.

Projektu "Visas labas" līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

"Visas labas" ir pieejamas dažādās platformās - Spotify, Apple, Youtube un Podbean.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!