Delfi TV ar Domburu: Dons - 4
Foto: DELFI

Dons jeb Artūrs Šingirejs ir ne tikai veiksmīgs mūziķis, bet arī uzņēmējs. Viņam piederoša kompānija ir gan Dona mūzikas izdevējs, gan koncertu organizators, viņš atklāj intervijā raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu".

Koncertu plānošana un "skatuves būvēšana" Donam patīk, un viņš pat domājis par biznesa paplašināšanu un to, ka viņa uzņēmums varētu kļūt arī par citu mūziķu menedžeri.

Pērnā gada finanšu rezultāti uz 'bravo'

Dona koncertu organizators un mūzikas izdevējs ir viņam pašam piederošais uzņēmums "Pietura 1984". Uz Dombura teikto, ka mūziķis ir arī menedžeris un pasākumu organizators, Dons norādīja, ka bez savas komandas to nevarētu izdarīt.

"Piemēram, koncertu, kurš būs trešdien, mēs sākām būvēt jau jūnijā," viņš skaidro.

Uz jautājumu, kā biznesam klājas, mūziķis atbild: "Grāmatvede saka, ka viss kārtībā. Galvenais, lai visi nodokļi nomaksāti."

Pērnā gada rezultātus viņš raksturo ar vārdu "bravo", precizējot, ka, ja ir plus zīme, tad ir "bravo".

2015.gadā Dona uzņēmuma apgrozījums sasniedza 476 tūkstošus eiro, bet peļņa - 43 tūkstošus eiro. Viņš atzina, ka šie rādītāji ir 2015. gadā "Palladium" notikušo izpārdoto, kā arī citviet notikušo koncertu rezultāts.

Lai arī arēna "Rīga" ir ietilpīgāka, tomēr "izdevumi jau palielinās, ja palielinās skatuve", turklāt pieaug arī personāla skaits, īres maksa un tamlīdzīgi.

Uz Dombura piezīmi, ka "tajā līgā, kur tu esi nonācis, šis ir rentabls bizness", Dons atbildēja: "Tā varētu teikt."

"Nopelnīt vajag, lai varētu realizēt arī nākamās idejas. Pēc tam nāks nākamie albumi, tā saimniecība ir jāvada," viņš skaidro.

Par to, vai Dona uzņēmums nevarētu kļūt arī par citu mūziķu menedžeri un producentu, viņš atzīst, ka tāda ideja ir ienākusi prātā. "Man ļoti patīk būt procesā, būvēt skatuves, plānot loģistiku," saka mūziķis, piebilstot, ka to neizdarītu bez Undīnes Bukas.

Jāņem vērā, kā koncerts izskatīsies telefonā

Runājot par tendencēm koncertu skatuves noformējumā Dons skaidro, ka video spēlē nozīmīgu lomu. "Jāņem vērā arī fakts, ka cilvēki ļoti daudz koncertos izmanto telefonus, ai filmētu un pēc tam to publicētu savos soctīklos, parādot, kur viņi ir bijuši. Arī tas ir jāņem vērā - kā tas izskatīsies telefonā," viņš dalās pieredzē.

Tiesa gan, noformējums ir tas, kas no biznesa viedokļa maksā visvairāk.

Pirmie soļi restorānu biznesā


Dons, kurš savulaik mācījies par konditoru, kopā ar "Prāta vētras" mūziķi Kasparu Rogu un restorānu biznesā jau pieredzējušo Ģirtu Upīti atvēra restorānu "Engure Cafe".

"Tā galvenā ideja piederēja Kasparam, kurš bija tāds kūtrs un nevarēja saņemties. Tad mēs, vasarā atpūšoties Engurē, vakaru pa vakaram izdomājām, ka to tomēr vajadzētu realizēt un uztaisīt vietu, kur var atbraukt paēst. Nepagāja ne gads, kad mēs jau krāsojām dēļus," viņš atminas.

Tas gan nebūtu noticis bez Upīša, kurš ir Rīgas restorāna "Piens" līdzīpašnieks, un saskaņā ar Dona teikto pašlaik ir Engures restorāna vadītājs. Donam un Rogam savukārt pieder restorāna ēka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!