Ir tikai divi skaņdarbi, kas kopš 1990. gada iekļauti pilnīgi visos Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertos. Kopumā 22 no šī gada noslēguma koncerta programmā iekļautajām dziesmām izskanējušas vēl vismaz vienos svētkos. Šāda rotācija, iekļaujot svētkos gan nemainīgas vērtības, gan klasiskus svētku skaņdarbus, gan jaunas dziesmas, ir pareiza pieeja, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" pauž Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskās padomes priekšsēdētājs, virsdiriģents Romāns Vanags.
Pēc 2013. gada Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta ir vairākas mācības. Pirmā no tām - koncerta garumam ir robežas, atzīst Vanags. 2013. gadā koncerts ilga vairāk nekā sešas stundas.
Vanags atgādināja par 1985. gadu, kad "Gaismas pils" nebija iekļauta noslēguma koncertā, bet kopkoris un skatītāji paši pieprasīja šo dziesmu. "Tas radīja šīs dziesmas papildu vērtību, no kuras neviens negribētu atteikties. Mēs esam eksperimentējuši atteikties no "Manai dzimtenei", un tas nav nesis labu rezultātu. Es tāpēc pilnīgi piekritu Mārtiņa Klišāna koncepcijai, kurā bija šīs dziesmas vērtība atrasta. "Saule. Pērkons. Daugava" līdzīgi ir dzīvojusi šo mūžu," viņš skaidro.