Dronu nozarei attīstoties, tie varētu atrast arvien jaunus praktiskos pielietojumus, bet dronu satiksme kļūs arvien intensīvāka, kas ar laiku varētu novest pie tā, ka nozares regulators Civilās aviācijas aģentūra (CAA), ar laiku kļūst līdzīga CSDD, tikai gaisā – tā intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzina Latvijas dronu ražotāja "AirDog" vadītājs Agris Ķipurs. Viņš gan bija skeptisks, vai droni varētu kļūt par izplatītu cilvēku transporta līdzekli, jo, viņaprāt, sabiedrība šādos apstākļos justos pārāk nedroši.

Eiropas Savienība (ES) pagājušogad vienojās par bezpilota lidaparātu jeb dronu nozares regulējumu. Regula dronus iedala dažādās tehniskās kategorijās, nosakot katrai kategorijai dažādus nosacījumus lidošanas vietām, augstumam, pilota kvalifikācijai un citiem apstākļiem. Regulas spēkā stāšanās gan vēlāk tika atlikta līdz 2020. gada beigām Covid-19 krīzes dēļ.

Ķipurs, atsaucoties uz regulu, prognozēja, ka atbildības nasta par to, lai droni netiktu izmantoti nelegāliem mērķiem, galvenokārt gulsies uz dronu ražotājiem. Piemēram, tajos būs jābūt iebūvētām sistēmām, kas liegs lidot aizliegtās vietās. "Līdz ar to tu, apstājoties pie Rīgas pils, nevarēsi viņu vairs nemaz augšā dabūt. Tas man liekas ir pietiekami efektīvi, jo sagaidīt, ka visi patērētāji būs atbildīgi un zinās, kā to pareizi darīt, varbūt nav objektīvi," skaidroja Ķipurs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!