Pirms četriem gadiem veiktās administratīvi teritoriālās jeb novadu reformas ietekmi, piemēram, uz Latvijas iekšzemes kopproduktu precīzi izmērīt nevar – kaut vai tādēļ, ka nevaram nomērīt "alternatīvo realitāti", kurā šāda reforma nenotika. Vienlaikus daļai pašvaldību tā devusi attīstības dzinuli, bet daļa ilgtermiņā turpinās stagnēt, un Latvijā ar laiku parādīsies ne tikai "rēgu ciemati", bet arī "rēgu pilsētas". Atsevišķās sfērās, kā transporta pakalpojumi, jau tagad redzams, ka "kaut kas līdz galam nav nostrādājis" – tā "Projekts 43" videodiskusijā izteicās tautsaimniecības pētnieki.
Diskusijā piedalījās "Luminor Bank" ekonomists Pēteris Strautiņš un Latvijas darba devēju konfederācijas tautsaimniecības eksperte Signija Zandere.
Pirms nepilniem četriem gadiem stājās spēkā jaunā novadu reforma, kas būtiski mainīja pašvaldību robežas un atstāja ietekmi uz iedzīvotāju ikdienu, ekonomisko aktivitāti un reģionu attīstības perspektīvām. Vai izmaiņas ļāva atrisināt ilgstoši sāpīgas problēmas, vai tieši otrādi – radīja jaunas? Par to spriežam "Projekts 43" videodiskusijās. Visi projekta ietvaros publicētie raksti un viedokļi pieejami šeit.
Piedāvājam iepazīties ar raidījuma saturu:
Diskusiju ieraksti pieejami arī Apple un Spotify podkāstu platformās.
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta "Vietvaras 2025 – dzīve pēc novadu reformas" publikāciju sēriju saturu atbild "Delfi". #SIF_MAF2024