Lai arī cik liela pieredze tev būtu, ir maldīgi uzskatīt, ka, uzsākot seksuālu tuvību ar jaunu partneri, tu perfekti pārzini otra vēlmes. Intīmā tuvība ir tēma, par ko nemēdz skaļi runāt, bieži arī partneri viens otram attiecību sākumā neizklāsta savas vēlmes un fantāzijas – tas nāk ar laiku. Visi cilvēki nav vienādi, tāpēc lietas, kuras patikušas iepriekšējam partnerim, tagadējam var nešķist saistošas. Tāpēc, lai neaizšautu greizi, nepieciešams laiks konkrētā cilvēka vēlmju iepazīšanai.
Taču sievietes un vīrieši šajā jautājumā ir atšķirīgi. Lai gan katram ir savas individuālās vēlmes, var vilkt arī dažas līdzību paralēles. Piemēram, sievietes tiecas sagaidīt drošības sajūtu, kā arī atklātu komunikāciju. Vairāk lasi šeit. Turpretī vīrieši vēlas, lai sieviete ir spontāna un nekautrējas nekontrolētas izjūtas izteikt skaļi. Šajā rakstā uzzināsi par vēl citām lietām, kas šķiet saistošas vīriešiem. Starp citu, priekšspēle ir nozīmīga abiem.
Nevajag tēlot baudas virstoņu sasniegšanu
Iemaini glaimus pret godīgumu. Ļoti iespējams, šādā veidā vēlies partnerim ļaut justies gandarītam, taču tas nav labākais variants, ja gribi ar šo cilvēku būt ilgtermiņa attiecības. Problēma rodama tajā, ka partneris tev noticēs un viņš turpinās iesāktās kustības arī citreiz, jo tu uzskatāmi būsi parādījusi, ka tev tas sagādā baudu. Ja nebūsi atklāta, "iegriezīsi" pati sev.
Ja gribi veidot veselīgas seksuālās attiecības, gultas prieku laikā ir svarīgi rūpēties par partnera labsajūtu. Process nebeidzas brīdī, kad tu sasniedz baudas virsotnes – tev jādara viss iespējamais, lai arī partneris procesa noslēgumā justos kā septītajās debesīs.
Nevajag gulēt kā bluķim un runāt nevietā
Ja vēlies, lai otrs tevi iekāro līdz pat pēdējai vīlītei, vajadzētu izvairīties no gulēšanas kā bluķim. Tas nozīmē, ka nevari apgulties vai nosēsties vienā pozē un gaidīt, ka partneris visu darīs tavā vietā. Pats galvenais ir ar prātu un ķermeni būt procesā iekšā par 100 procentiem, tad viss notiks dabiski un pašai izdosies ar patiesiem pieskārieniem un skūpstiem partneri iekvēlināt vēl vairāk.
Kā vīriešiem, tā arī sievietēm seksa laikā svarīga ir komunikācija – taču viena lieta ir, ka izsaki savas nekontrolētās emocijas un vaidus skaļi, kā arī pārliecinies, vai otram viss ir kārtībā, taču pavisam cita ir nemitīga, pilnībā nesaistītu tēmu cilāšana, piemēram, priekšspēles laikā. Tādus jautājumus kā "Vai tu gadījumā neaizmirsi ieslēgt veļasmašīnu" un "Tu redzēji kāda mašīna sētā stāv mūsu jaunajam kaimiņam" varēsi pajautāt arī pēc tam.
Nevajag pārspīlēt filmās redzēto
Neapšaubāmi, tavs partneris novērtēs aktīvu iesaisti ar vēlmi eksperimentēt, jaunu ideju piedāvāšanu (tas īpaši aktuāli pāriem, kuri ilgstoši seksuālajās attiecībās ir ar vienu partneri), taču tev noteikti nevajag uzreiz pārspīlēt ar grāmatās lasīto un filmās redzēto. Sekss vienmēr nav tikai maigs vai tikai ļoti intensīvs, tāpēc nav ieteicams uzreiz mežonīgi lekt otram virsū.
Ar īsto cilvēku intīmā tuvība vienmēr ir interesanta un patīkama, taču noteikti nevajag ļaut iezagties rutīnai. Šajā gadījumā gan jaunu pozu vai vietu meklējumi dažādos avotos var būt pat ieteicami, taču, lai iekvēlinātu partneri vēl vairāk, kā arī izvairītos no neveiklas situācijas pirms mīlēšanās, izmanto priekšspēli visas dienas garumā. Jūs varat sākt viens otru nedaudz vilkt uz zoba jau no agra rīta, iečukstot kādu frāzi ausī, pēc tam turpinot dienas laikā sarakstīties vai sazvanīties. Tāpat vari uzrakstīt savas vēlmes, ko tu gribētu izmēģināt, tādējādi, ļoti iespējams, tuvāko gultas prieku reizē varēs pilnībā to izbaudīt, kur un kā esi izsapņojusi.
Nevar izslēgt variantu, ka prātā iztēlotās kustības vai pozas dzīvē tev nemaz tik ļoti vairs nepatiks. Tā ir normāla parādība, taču šādā gadījumā tev vairs nebūs dedzīgi jācer, ka kādreiz to izmēģināsiet. Kā nezaudēt kaisli intīmajā tuvībā, ja tev ilgstoši ir viens seksa partneris, lasi šeit.
Nevajag aizmirst par skūpstiem
Sekss nav tikai viena vai divas darbības – tas ir vesels kopums, kurā skūpsti ir neatņemama sastāvdaļa. Nesakoties uz to, skūpstīšanos daudzi cilvēki noliek malā, nepiešķirot tai lielu nozīmi. Iemeslu vidū minamas neparocīgas pozas, koncentrēšanās uz galveno noslēguma fāzi (lai gan pašam svarīgākajam tomēr vajadzētu būt procesam), kā arī nevēlēšanās pārtraukt intensīvo seksa ritmu. Taču patiesībā skūpstiem vajadzētu būt nevis traucēklim, bet gan līdzeklim, kas papildina kaislīgo pieredzi.
Tomēr jābūt ļoti piesardzīgiem, kad no lūpu skūpstīšanas pārej uz citām ķermeņa vietām, piemēram, kaklu un pleciem. Pirms tam jāpārliecinās, vai partneris gatavs spert solīti uz priekšu, lai viņu nesteidzinātu un neliktu justies neērti.
Iespējams, tavam partnerim nepieciešams arī kāds uzmundrinājums. Par neveiklības kliedēšanu guļamistabā vairāk lasi šeit.
Nevajag ieturēt vienādu ritmu visu laiku
Noteikti nevajadzētu seksa laikā ieturēt vienu ritmu – tas nesakāpinās emocijas tik ļoti, cik būtu iespējams, ja maigi glāsti kombinētos ar dedzīgiem acu skatieniem un intensīvām darbībām. Procesu ir grūti izbaudīt, ja visu laiku ir viens ritms, tāpēc centies to pielāgot savam un partnera garastāvoklim un sajūtām – ieklausies otra vaidos un neapslāpētajās skaņās, kas liek ķermenim īpaši notrīsēt.
Viena no lielākajām kļūdām ir piekrist intīmai tuvībai, ja konkrētajā brīdī īsti to nevēlies, piemēram, nogurums vai miegs ņem virsroku. Protams, intensīvs sekss vēlmei par ļaušanos sapņiem var likt izkūpēt gaisā, bet sliktākajā iespējamā gadījumā sevi nodosi ar nožāvāšanos, kad partneris centīsies tevi uzbudināt. Otrs cilvēks to var uztvert ļoti personīgi, lai gan tavam ķermenim un prātam konkrētajā situācijā nepieciešama kārtīga atpūta. Šādās reizēs labāk uzreiz pateikt, ka šobrīd nav īstais brīdis, nodoties mīlas priekiem, lai neaizvainotu partneri vēlāk.
Par izsargāšanos jārunā iepriekš
Ja abi esat gatavi gultas priekiem, jūs esat gatavi arī runāt par izsargāšanos jau pirms seksa. Cits stāsts ir par pāriem, kuri jau ilgstoši ir kopā un atraduši atbilstošāko veidu, kā izsargāties no nevēlamas grūtniecības, kā arī tiem, kuri mērķtiecīgi iet uz ģimenes pieaugumu. Pārējos gadījumos par šo jautājumu jārunā pirms nonāc līdz guļamistabai.
Par to nav jādiskutē tikai tad, kad process jau sācies. Ja jūsu viedokļi nebūs pilnībā identiski, viss iesāktais jāpārtrauc un jāsēžas teju vai pie sarunu galda, un šādās reizēs emociju uzplūdā, iespējams, vari pateikt ko lieku un nepareizi noformulētu, tādējādi apcērtot tālāku tuvības iespējamību jau pašā saknē. Par labāko variantu jāvienojas brīdī, kad abi esat gatavi attiecības pārnest jaunā līmenī.
Svarīgāko par un ap kontracepciju atradīsi šajā rakstā.
Rakstā izmantota informācija no "Reader's Digest", "Your Tango" un "Glamour".