grāmata, bibliotēka, grāmatas
Foto: Shutterstock

Sākot ar šā gada janvāri, darba devēja segto darbinieka studiju maksu neapliek ar ienākuma nodokli, kas jau tuvākajā nākotnē var būtiski veicināt šādu iespēju izmantošanu darbinieku izglītības līmeņa paaugstināšanai, atgādina Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.

Gan profesionāļi, kuri savā jomā ir sasnieguši "stikla griestus", gan darba devēji arvien vairāk interesējas par tālākizglītības iespējam, jo finanšu jomā tehnoloģijas attīstās nepārtraukti, un tas, kas augstskolā apgūts pirms desmit un vairāk gadiem, var nebūt aktuāls patlaban," saka Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.

Konsultāciju uzņēmuma "Figure Baltic Advisory" pērn veiktās aptaujas dati liecina, ka 38% Latvijas organizāciju piedāvā apmaksātas akadēmiskās vai profesionālās studijas saviem darbiniekiem. Turklāt tikai 18% šādu iespēju piedāvā visiem darbiniekiem, savukārt 20% – daļai darbinieku, visbiežāk vadītājiem.

Saskaņā ar Pasaules Ekonomikas foruma prognozēm līdz 2025. gadam aptuveni 50% darbinieku būs nepieciešama pārkvalificēšanās.

"Darba devējiem ir svarīga loma cilvēkkapitāla stiprināšanā. Ikviens, arī pats uzņēmums, iegūst, attīstot darbinieku prasmes, rūpējoties par darbinieku veselību, pielāgojot darba vidi darbinieku vajadzībām. Kāds ir teicis – rūpējieties par saviem darbiniekiem, un viņi jums sakļaus kalnus," saka ekonomikas doktors, Latvijas Bankas galvenais ekonomists, Latvijas Universitātes asociētais profesors Oļegs Krasnopjorovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!