Valsts policijā (VP) aizvien tiek fiksēti gadījumi, kad telefonkrāpnieki, nolūkā izkrāpt naudu, uzdodas par Valsts policijas, citu tiesībsargājošo iestāžu vai bankas darbiniekiem un mēģina pārliecināt par iespējamām nelikumīgām darbībām iedzīvotāju banku kontos. Tādēļ VP publicējusi sarunas ierakstu ar vienu šādu krāpnieku, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, noziedznieki nosūta gan viltus fotogrāfijas ar Valsts policijas dienesta apliecībām, gan viltotus paziņojumus ar it kā meklējamo personu datiem, kas šķietami, pēc telefonkrāpnieku izdomātās leģendas, mēģinājuši apkrāpt iedzīvotājus. Turklāt krāpnieki bieži vien ir labi sagatavojušies. Proti, telefonsarunu laikā, krāpnieciskajos e-pastos un "WhatsApp" sarakstēs viņi bieži izmanto reālus policijā un citās valsts iestādēs strādājošu personu vārdus un uzvārdus.

Valsts policijā ir fiksēti daudzi gadījumi. kad telefonkrāpnieki, uzdodoties par bankas, Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, mudina iedzīvotājus atklāt viņu bankas kontu datus. Cenšoties pārliecināt iedzīvotājus, ka viņu bankas kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības, krāpnieki izmanto viltus foto ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām, gan izsūta viltus paziņojums no bankas vai Valsts policijas, piemēram, pavēstes ierasties Valsts policijā, lai mudinātu iedzīvotājus atklāt Smart-ID piekļuves kodus, PIN kodus un tamlīdzīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!