gājējs gājēju pāreja pensionārs seniors
Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka Krāslavas novadā veiktas krāpnieciskas darbības pret kādu sievieti.

Sirmgalve nosaukusi krāpniekam savus datus, savukārt viņš ieradies pie viņas un paņēmis bankas karti, tādējādi izkrāpjot 2200 eiro.

Šā gada 21. novembrī likumsargiem izdevās personu aizturēt un atsavināt izkrāpto naudu. Saistībā ar šo notikumu Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Šī gada 19. novembrī policija Latgalē saņēma informāciju, ka Krāslavas novadā notikušas krāpnieciskas darbības pret 1953. gadā dzimušu sievieti. Cietusī sieviete uzticējās krāpniekam, un telefoniski 1993. gadā dzimušam Ukrainas pilsonim nosauca nepieciešamos datus. Vēlāk krāpnieks ieradās pie seniores, paņēma viņas bankas karti, kā rezultātā izkrāpa 2200 eiro.

21. novembrī ap pulksten 17 Daugavpils pašvaldības policija sniedza informāciju, ka pilsētas teritorijā ir manīta automašīna "Audi A6", ar kuru pārvietojās krāpnieks. Zināms, ka vīrietis pārvietojās uz Rīgas pusi. Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonas ātri reaģēja uz saņemto informāciju un ap pulksten 17.40 vīrieti aizturēja Daugavpilī, Birķeneļu ielā.

Aizturēšanas brīdī likumsargi krāpnieka automašīnas salonā atrada 8930 eiro. Policija šobrīd skaidro naudas izcelsmi. Vīrieti aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā un šī gada 23. novembrī viņam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Turpinās izmeklēšanas darbs.

Saistībā ar šo notikumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193. panta otrās daļas, proti, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, vai par nolaupīta maksāšanas līdzekļa iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu vai izplatīšanu.

Par šādu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat uzsākts arī pēc Krimināllikuma 177. panta otrās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Par to vainīgajam kā sods pienākas brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!