Pagājušajā gada septembrī Valsts policijā (VP) saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novada, Kalētu pagastā kādai sievietei nodarīti miesas bojājumi, kā rezultātā viņa nogādāta slimnīcā No īpašuma tika nozagta automašīna, nauda un kredītkarte. Sadarbībā ar Lietuvas policiju vainīgā persona tika aizturēta un uzsākts kriminālprocess. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un krimināllietas materiāli nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portāls "Delfi" uzzināja policijā.
Pagājušā gada 5. septembrī likumsargi saņēma informāciju, ka Kalētu pagastā sievietei nodarīti miesas bojājumi, pēc kā vīrietis notikuma vietu pameta ar no īpašuma nozagto automašīnu. Sadarbībā ar Lietuvas policiju vīrietis aizturēts Lietuvā. Lietuvā policija uzsāka kriminālprocesu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, savukārt Latvijā tika uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem, kas kvalificēti kā slepkavības mēģinājums, automašīnas zādzība un sveša maksāšanas līdzekļa nolaupīšana un izmantošana.
2024. gada oktobrī cietusī sieviete slimnīcā nomira. Uzsāktais kriminālprocess pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116. panta – slepkavība
Vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Aizturētais bija palīgstrādnieks, kurš īpašumā veica saimniecības darbus. Vīrietis ārzemēs vairakkārt ir tiesāts par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem un ticis sodīts ar brīvības atņemšanas sodu.
Kopā īpašniekam radušies vairāk nekā 18 000 eiro lieli materiālie zaudējumi, taču automašīna īpašniekam pēc tās atgūšanas atdota. Arī Lietuvas likumdošana paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, ir jāatmaksā valstij automašīnas vērtība, kas šajā gadījumā ir 18 000 eiro.
VP ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība), kā arī par transportlīdzekļa zādzību un par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un nelikumīgu izmantošanu.
Saskaņā ar Krimināllikumu, par slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.