Trešdien kādai 1950.gadā dzimušajai Bolderājas iedzīvotājai uz mājas telefonu piezvanīja kāds vīrietis, kurš informēja, ka viņas dēls, kurš strādā ārzemēs, izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, kurā cietusi meitene. Zvanītājs teica, ka ir cietušās advokāts. Lai izvairītos no paredzētā soda, jāsamaksā 5000 eiro.
Policija uzsver, ka advokāts pārsvarā runāja krievu valodā, vietām arī angliski. Brīdi pēc sarunas pie sirmgalves ieradās kāds angliski runājošs jaunietis, kuram sieviete iedeva 4700 eiro. Vēlāk sieviete sazinājās ar dēlu un noskaidroja, ka tāds negadījums nav bijis, un saprata, ka apkrāpta.
Tajā pašā dienā no telefonkrāpnieka cieta vēl kāda 1926.gadā dzimusi sieviete. Arī viņai uz mājas telefonu piezvanījis kāds krievu valodā runājošs vīrietis, kurš paziņoja, ka viņas dēls iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, un, lai dēlam nebūtu nepatikšanas, jāsamaksā 1500 eiro. Sirmgalvei nebija pieprasītās summas, tāpēc viņa samaksāja 1000 eiro, bet vēlāk saprata, ka tikusi apkrāpta. Par notikušo abas sievietes informēja policiju.
Vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās un krāpnieki to izmanto, iegūstot pensionāru uzticību. Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt savas vecmāmiņas un vectētiņus par riskiem uzglabājot lielas naudas summas mājās, kā arī pastāstīt par krāpniekiem.
Parasti krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz ļoti daudziem tālruņu numuriem, jautā par to, vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni, un, saņemot apstiprinošu atbildi, norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Saņemot šāda veida zvanus, kur kāds svešinieks pieprasa naudu, par to jāziņo policijai.