Gandrīz trīs gadu laikā Valsts policijai nav izdevies atrast personas, kas uzbruka portāla "komoromat.lv" žurnālistam Leonīdam Jākobsonam, un attiecīgais kriminālprocess ir izbeigts, raksta portāls "Ir".
Kriminālprocess noilguma dēļ izbeigts pagājušā gada nogalē, liecina policijas pieņemtais lēmums.
Inspektore Līga Rancāne lēmumā raksta, ka pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots - 2012.gada 29.martā Aleksandra Čaka ielas nama kāpņu telpā žurnālistam uzbruka divas personas, izsmidzināja gāzes baloniņu un sagrieza labo vaigu. Sākotnēji kriminālprocess tika sākts par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, bet vēlāk, pagājušā gada 1.decembrī, tas pārkvalificēts pēc cita Krimināllikuma panta - par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.
Pēc nozieguma pārkvalificēšanas, atsaucoties uz 2012.gada likuma redakciju, inspektore Rancāne konstatējusi, ka noilguma termiņš par mazāk smagu noziegumu ir divi gadi un šajā gadījumā šis termiņš ir pagājis, tāpēc policija 29.decembrī kriminālprocesu izbeidza. Patlaban likums ir grozīts un noilgums mazāk smagu noziegumu lietās ir pieci gadi.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kurā nopratināts cietušais, viņa ģimenes locekļi un notikuma brīdī kopā ar Jākobsonu esošais dēls, kā arī noteikta miesas bojājumu ekspertīze, nav izdevies noskaidrot personas, kuras izdarīja noziegumu pret žurnālistu, lēmumā raksta inspektore Rancāne.
Kamēr policijas pieņemtais lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu nav stājies spēkā, Valsts policija detalizētu informāciju par izmeklēšanu sniegt nedrīkst, lai netraucētu cietušajam īstenot savas tiesības lēmumu pārsūdzēt, portālam "Delfi" skaidroja Valts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieces vietnieks Toms Sadovskis.
Patlaban Valsts policija apstiprina vien to, ka izmeklēšana visu laiku ritējusi ciešā sadarbībā ar prokuratūru, arī lēmumi par kriminālprocesa pārkvalificēšanu un lietas izbeigšanu ir pieņemti ar uzraugošā prokurora ziņu. "Tāpat varam apliecināt, ka izmeklēšanā tika iesaistīti ievērojami policijas resursi un izmeklēšana bijusi ļoti apjomīga," norādīja Sadovskis.
Valsts policijā skaidroja, ka lēmums ir pilnībā pamatots un tiesisks, taču, ja cietušais tam nepiekrīt, viņam ir tiesības to pārsūdzēt 30 dienu laikā no lēmuma saņemšanas brīža.
Kopumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē pēc noilguma 2014.gadā izbeigts 31 kriminālprocess, kas sākts par tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.
Jākobsons pēc uzbrukuma pauda, ka tas saistīts ar viņa profesionālo darbību. Viņš arī izvirzīja konkrētas versijas par uzbrukuma organizētājiem. Vienu dienu pirms uzbrukuma viņš bija publicējis rakstu par Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku Gati Gudermani, kura brālis esot ticis turēts aizdomās kādā krimināllietā.
Otra žurnālista versija bija, ka uzbrukumu pēc savas iniciatīvas organizējuši Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atbalstītāji, jo viņš publicējis mēra elektronisko pastu saraksti, kas atklāja skandalozus faktus par politiķa saitēm ar Krievijas vēstniecību un to, kā viņš izrīko telekanāla PBK ziņu dienestu, pasūtot sev un partijai labvēlīgus sižetus.
Vēl viena versija bija saistīta ar krievu ekstrēmista Jevgēnija Osipova sievas pornobiznesu, par kuru Jākobsons interesējies.
Policijai lietā bija divas pamatversijas - uzbrukums Jākobsonam saistīts ar viņa profesionālo darbību vai ar personīgiem motīviem. Pamatā policija strādāja ar pirmo versiju. Uzbrukums žurnālistam 2012.gadā izraisīja plašu rezonansi medijos un sabiedrībā.
Savukārt prokuratūra Jākobsonam uzrādījusi apsūdzību saistībā ar Ušakova elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu. Lieta patlaban atrodas tiesā.