IMG_4900
Foto: DELFI
Likumā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā arī par to turēšanas noteikumu pārkāpšanu paredzēts reāls cietumsods līdz pat pieciem gadiem, tomēr pārsvarā likumpārkāpēji tiek sodīti ar piespiedu darba stundām, liecina informācija Tiesu informācijas sistēmā. Savukārt dzīvnieku aizstāvji ar likumsargu darbu lietu izmeklēšanā nav apmierināti, kā arī norāda uz juridiskām problēmām dzīvnieku interešu aizstāvībā.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka 2.janvārī kāda Ķengaraga iedzīvotāja vērsusies ar iesniegumu Rīgas Pašvaldības policijā par sava suņa zādzību. Sieviete stāstīja, ka suni, kas gaidījis piesiets pie lielveikala, nozadzis kāds vīrietis. Suns pazudis 1.janvārī un nākamajā dienā atrasts kādā Ķengaraga daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā ar vardarbīgas izturēšanās pazīmēm. Mīluļa saimniece skaidroja, ka mājdzīvniekam no pakaļējās ķepas ārā rēgojies kauls, no kažoka daudzviet bija izplēsta spalva, viena acs dzīvniekam bijusi sadauzīta un bijuši arī anālās atveres bojājumi. Veterinārārsti saimniecei pēc suņa apskates teikuši, ka analīzēs atrasts cilvēka spermai līdzīgs šķidrums. Valsts policija par šo gadījumu sāka kriminālprocesu.

2014.gadā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem pēc Krimināllikuma 230.panta notiesātas astoņas personas, no kurām brīvības atņemšanu līdz vienam gadam saņēmuši divi cilvēki, bet seši sodīti ar piespiedu darbu. Tikai vienam no sodītajiem kā papildsods noteikta arī mantas konfiskācija. Savukārt par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu pēc Krimināllikuma 230.1 panta sodītas 16 personas. No tām absolūtais vairākums jeb 15 cilvēki sodīti ar piespiedu darbu, bet viens saņēmis naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!